Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники економічного факультету розширюють співпрацю з університетом «Туран-Астана» в рамках проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT»

Представники економічного факультету розширюють співпрацю з університетом «Туран-Астана» в рамках проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT»

Представники економічного факультету розширюють співпрацю з університетом «Туран-Астана» в рамках проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT»
30.12.2021 09:27 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет кафедра міжнародної економіки природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Еразмус+ міжнародна діяльність кластери

22 грудня 2021 року представники економічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у Міжнародному онлайн-засіданні круглого столі на тему «Проблеми та перспективи інноваційного розвитку економіки» у рамках святкування 30-річчя Незалежності Республіки Казахстан, присвяченого Дню економіста. Організаторами заходу стали представники кафедри економіки та інноваційного бізнесу Університету «Туран-Астана» та Міжнародний центр цифрової економіки (м. Нур-Султан, Казахстан).

Зі вступним словом до учасників засідання круглого столу звернулася модераторка Жоламан Улжан Шоракизи, яка акцентувала, що метою засідання міжнародного круглого столу є обговорення проблем та перспектив інноваційного розвитку економіки. Декан економічного факультету Запорізького національного університету, д.е.н., професорка Алла Череп привітала колег із Казахстану з Днем економіста. Вона наголосила на необхідності співпраці в умовах викликів глобалізації та задля поліпшення стану економіки, відзначивши, що економічний факультет ЗНУ має потужний інноваційний потенціал для міжнародної співпраці в рамках діяльності бізнес-інкубатору, написання та публікації наукових статей, участі в наукових конференціях та проєктах «Erasmus+». Також Алла Череп під час основної частини конференції виступила з доповіддю на тему «Інноваційна економіка – конкурентоспроможна економіка».

З пропозиціями щодо співпраці в  рамках заходів проєкту Erasmus+ JMM DIRUT («Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine») виступила к.е.н., доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму, координаторка проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Наталя Венгерська. У доповіді на тему «Інноваційні інструменти розвитку сільського туризму: європейський і український досвід» вона розкрила практику впровадження кластерних та мережевих ініціатив задля розвитку сільського туризму в Європі та Україні.

Окрему увагу було приділено особливостям реалізації курсу DIRUT, роботи зі слухачами курсу та  кластерної співпраці в Запорізькій області. Зокрема, було продемонстровано кейс щодо формування ланцюга «освіта-наука-бізнес-громадкість» при створенні кластерних ініціатив. Так, протягом 2020-2021 рр. в рамках проєкту Erasmus+ JMM DIRUT налагоджена співпраця з практиками сільського туризму – історико-туристичним комплексом «Етносело» (ГО «Дивосвіт», с. Геленджик, Запорізька обл.).

Окрім цього, Наталя Венгерська наголосила, що представники проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» беруть участь у засіданнях Запорізької торгово-промислової палати та обговоренні концепції створення туристичного кластеру в Запорізькій області (д.п.н., професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Лариса Безкоровайна).

Згідно з концепцією кластеру, історико-туристичний комплекс «Етносело» стане ядром сільського туризму. Своєю чергою, здобувачі ОПП «Міжнародна економіка» 1 курсу Микита Курченко, 2 курсу Ольга Руднік, Ганна Ситнікова, 2 курсу ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» Анастасія Сопіна, захистивши групові проєкту з курсу» Erasmus+ JMM DIRUT», наразі долучилися як волонтери до діяльності ГО «Дивосвіт».

Нещодавно вони розпочали роботу з удосконалення економічного складника ціннісної пропозиції бізнес-моделі історико-туристичного комплексу «Етносело». Вони відвідують локацію, спілкуються з головою ГО «Дивосвіт», займаються розрахунками собівартості послуг  креативних локацій «Етносела», перекладацькою практикою та удосконаленням контенту презентацій агросадиб для клієнтів, практиків туризму, науковців і представників громадськості.

Саме у такому форматі працюючи з громадськими організаціями у галузі сільського туризму та кластерних ініціатив, відбувається поєднання неформальної та формальної освіти, розвиток навичок професійного спілкування здобувачів. У рамках проведення круглого столу студентки Ольга Руднік та Анастасія Сопіна також виступили з доповідями, розкривши проблемні питання соціально відповідального ведення бізнесу та перспектив кредитування малого та середнього бізнесу з врахуванням сталого розвитку суспільства.

 Наступними доповідачами були колеги з Казахстану, м. Нур-Султану з університету «Туран-Астана» та «ALIKHAN BOKEIKHAN UNIVERSITY», а саме: Турдієва З.М., з доповіддю «Перспективи впровадження інновацій у національну економіку», Сапарова Г.К. «Актуальні проблеми розвитку АПК Казахстану у сучасних умовах», Іскаков Б.М. «Інновації в економічній діяльності», Беспаєв М.Е. «Вищі навчальні заклади Казахстану на тлі інноваційного прогресу» та Ахметжанов С.Н. «Інформаційна безпека Республіки Казахстан».

Наприкінці зустрічі модераторка конференції, старша викладачка кафедри «Економіка та інноваційний бізнес» Улжан Шоракизи промовила заключне слово та висловила подяку всім учасникам круглого столу.

Запорізький національний університет сподівається на ефективну та плідну працю з університетами Казахстану, адже тільки шляхом безперервного обміну досвідом можна досягти високого рівня конкурентноспроможності та інноваційного прогресу.

 

Алла Череп,

декан економічного факультету, д.е.н., професорка 

Наталя Венгерська,

к.е.н., доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму, координаторка проєкту  Erasmus+ JMM DIRUT

Ольга Руднік,

здобувачка ОПП «Міжнародна економіка»

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

Схожі новини