Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Інформаційники» ЗНУ провели засідання Всеукраїнського науково-практичного круглого столу «Інформаційно-комунікаційна справа. Документно-інформаційні комунікації як свідки, учасники, творці незалежності України та індикатори становлення інформаційного суспільства»

«Інформаційники» ЗНУ провели засідання Всеукраїнського науково-практичного круглого столу «Інформаційно-комунікаційна справа. Документно-інформаційні комунікації як свідки, учасники, творці незалежності України та індикатори становлення інформаційного суспільства»

«Інформаційники» ЗНУ провели засідання Всеукраїнського науково-практичного круглого столу «Інформаційно-комунікаційна справа. Документно-інформаційні комунікації як свідки, учасники, творці незалежності України та індикатори становлення інформаційного суспільства»
30.12.2021 14:41 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності наукова діяльність засідання круглого столу

Двадцять третього грудня представники кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності, науково-педагогічні працівники, які забезпечують викладання освітніх компонентів на ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» на факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), зустрілися з колегами інших вишів, роботодавцями, стейкґолдерами освітньої програми. Захід відбувся в рамках Всеукраїнського науково-практичного круглого столу «Інформаційно-комунікаційна справа. Документно-інформаційні комунікації як свідки, учасники, творці незалежності України та індикатори становлення інформаційного суспільства» з нагоди 30-ої річниці Незалежності України та 25-ої річниці журналістської освіти в Запорізькому національному університеті.

Учасники засідання зібралися разом задля аналізу кейсів документно-інформаційних ресурсів публічних комунікацій, державного управління, бізнесу, політики, архівної, бібліотечної, музейної справи тощо в умовах становлення незалежності України, протистояння інформаційним, територіальним та смисловим інтервенціям. А також – задля обговорення питань щодо удосконалення освітніх програм у контексті розвитку спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та поглиблення співпраці з роботодавцями та стейкґолдерами.
У динамічній дискусії взяли участь представники кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності: професорка Березенко В., професорка Ковпак В., доцентка Баранецька А., доцентка Санакоєва Н., доцентка Пирогова Х., доцентка Іванюха Т., доцентка Іванець Т., доцентка Доценко К. і доценко Бондаренко І. А також – співробітники кафедри видавничої справи та редагування: доцентка Романюк Н., доцентка Лебідь Н., доцентка Тяпкіна Н. і староста 3 курсу ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» Таточенко К.
До заходу приєдналися завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Національного університету «Острозька академія», доц. Охріменко Г., ст. викл. кафедри інформаційно-документних комунікацій Національного університету «Острозька академія», к.пед.н. Федорук О.; завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», проф. Передерій І., фахівчиня відділу документів іноземними мовами Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Галустова К., засновниця ГО «Асоціація музеїв Івана Франка», учений секретар Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Крамар К., директорка наукової бібліотеки ЗНУ Чала Н., PR-менеджер Благодійного фонду «Мама плюс я» м. Дніпра Грищенко А., начальниця відділу внутрішніх комунікацій Департаменту комунікацій МВС України Павлова А. та засновниця ГО «Запорізький медіа-центр плюс», авторка проєкту «Мистецький Форум/ArtForum» Орлова Т.
У рамках засідання учасників круглого столу вразили комунікаційні механізми «Дому Франка», стратегічний концепт музейних комунікацій, репрезентовані Катериною Крамар: «Дім Франка – це не просто Музей. Це також Дім Муз, де вирує багатогранне мистецьке життя; Дім Науки, що є осередком франкознавчих та музеологічних студій; Дім Діалогу, де відбувається чесна дискусія та пошук порозуміння; Дім Родини, де по-домашньому затишно і тепло. А ще це справжнє Місце Сили. Ласкаво просимо в гості до живого творця і "цілого чоловіка"! Тут ФРАНКОВО!».
Сайт, мультимедійні проєкти, засновані на документно-інформаційних комунікаціях, книжкові фонди Музею, науково-допоміжні фонди Музею – платформи, які є взірцем для роботи майбутніх «інформаційників», що мають перспективний науково-дослідницький потенціал. Масштабний простір проєктної діяльності (вебінари, семінари, конкурси, квести, презентації, розмовні клуби тощо) Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки репрезентувала Галустова К., наголошуючи на трансформації бібліотечних комунікацій. У цьому блоці доречно пролунали зауваження К. Таточенко та В. Ковпак щодо реорганізації бібліотечних установ у Запоріжжі, яка зацікавила колег з інших міст своєю практичністю: Централізована бібліотечна система для дітей м. Запоріжжя об’єднує 17 закладів, створює зручний комунікаційний майданчик між філіями.
Грищенко Анастасія, презентуючи комунікацію громадських ініціатив, наголосила на важливості партнерських проєктів. Павлова Анастасія в рамках обговорення інформаційної діяльності в державному управлінні, зауважила на сучасних підходах й державних установ, зокрема зазначила, що одним із основних каналів комунікації МВС України є профіль в Instagram, що налічує близько 44 тисяч підписників. Тетяна Орлова представила концепцію «ArtForum 2021» у Запоріжжі – низову, громадську ініціативу ГО «Запорізький медіа-центр плюс», митців, фахівців із різних галузей, представників бізнесу, студентів та науковців, кому важливо, як розвивається культурний ландшафт в регіонах, які ідеї та сенси несе сьогодні сучасна українська культура. Важливо, що «інформаційники» ЗНУ також долучалися до реалізації цього проєкту як волонтерський корпус і мали змогу зсередини поспостерігати за комунікаційними механізмами.
Так званий освітній блок дав змогу отримати фахові інсайти. Наприклад, професорка Інна Передерій поділилася досвідом організації неформальної освіти для «інформаційників» у компанії, що надає послуги е-документообігу. У цьому контексті важливими були зауваги Олесі Федорук щодо формування фахової компетентності майбутніх документознавців у галузі електронного документообігу в професійній підготовці.
Під час зустрічі викладачі ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» мали змогу презентувати основний фокус програми, його еволюцію, зміни.
Усі учасники отримають електронні сертифікати про участь за підписом декана факультету журналістики, доцента Віктора Костюка.
Ціннісний, науковий, емпіричний потенціал науково-практичного заходу є важливим для освітян та студентів факультету, його основні кейси будуть враховані під час удосконалення освітньої програми «Інформаційно-комунікаційна справа».

Вікторія Ковпак

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини