Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ триває активізація міжнародної співпраці з колегами-науковцями з Федеративної Республіки Німеччини та Турецької Республіки

На юридичному факультеті ЗНУ триває активізація міжнародної співпраці з колегами-науковцями з Федеративної Республіки Німеччини та Турецької Республіки

На юридичному факультеті ЗНУ триває активізація міжнародної співпраці з колегами-науковцями з Федеративної Республіки Німеччини та Турецької Республіки
17.01.2022 10:31 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет міжнародна діяльність наукова діяльність проєктна діяльність співпраця з іноземними закладами вищої освіти

На виконання плану заходів Стратегії розвитку міжнародних відносин юридичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) на 2020-2030 роки триває активізація співпраці з іноземними колегами.

Так, у рамках виконання та відповідно до вимог поширення результатів проєкту (dissemination activities) «Pan-European convergence of legal, economic and cultural foundations for the prevention of corruption» 611790-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE представники юридичного факультету ЗНУ впродовж перших двох тижнів січня 2022 р. ознайомили колег із юридичних факультетів Тюбінгенського університету Еберхарда Карла (Eberhard Karls Universität Tübingen) – професора Й. Айзеле та професора Б. Хайнріха (J. Eisele, B. Heinrich), з Ауґсбурзького університету (Universität Augsburg) – професора С. Лоренцмайера та професора Т. Мьоллерса (S. Lorenzmeier, T. M. J. öllers), із Гайдельберзького університету Рупрехта-Карла (Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg) – професора В. Каля (W. Kahl) з можливостями науково-педагогічних працівників реалізувати в майбутньому спільні освітні, наукові та комбіновані проєкти в межах програм «ЕРАЗМУС+».
При цьому базовими для досягнення такої мети стають презентовані результати роботи юридичного факультету ЗНУ з виконання вищезазначеного проєкту Ж. Моне, проєктів з антикорупційної тематики (0117U007203 «Забезпечення ефективності та результативності імплементації положень Закону України “Про запобігання корупції”» та 0120U102041«Інституціоналізація антикорупційних перетворень законодавства та практика його застосування у галузі публічно-правових відносин України»), розробок Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем службового права Національної академії правових наук України тощо.
Як такі, що мають теоретичні доробки, достатні для розвитку в майбутньому, учасникам заходу запропонували напрями з використання цифрових технологій як складників нейтралізації деструктивного впливу тенденцій глобалізації на права людини й соціальних спільнот ЄС; правових механізмів запобігання насильству щодо жінок і дітей; потенціалу правової допомоги в рамках діяльності юридичної клініки (малозабезпеченим, мігрантам/expats, біженцям та ін.). У межах остатньої тематики підкреслили важливість обміну професійним досвідом загальноєвропейського руху юридичної клінічної допомоги. Окремо під час заходів їхні учасники наголосили на взаємній зацікавленості в розвитку Центру німецького права юридичного факультету ЗНУ, в необхідності залучення для коректного здійснення правової акультурації ресурсами цього центру носіїв німецької правової традиції культури та належного фінансування з-поміж доступних національних й загальноєвропейських програм наукових досліджень тощо, зокрема програми Ж. Моне.
У галузі юридичної освіти науковці визначили актуальні напрями створення програм академічної мобільності для бакалаврів, уніфікації освітніх програм для отримання магістрами подвійного диплому й варіанти їхньої реалізації за підтримки в межах відповідних модулів «Еразмус+».
Присутні на заході обговорили вирішення питання підписання договорів про міжнародне співробітництво, за зразком відповідного досвіду Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Львівського національного університету ім. І. Франка, НУ «Києво-Могилянська академія», та участі в міжнародних наукових заходах юридичного факультету ЗНУ. Вони досягли домовленості про проведення спільних наукових конгресів у 2022 р. з колегами Університету Неджметіна Ербакана, дату проведення першого з яких вони анонсували вже 14 січня.
Представники юридичного факультет ЗНУ висловлюють свою щиру вдячність за допомогу в реалізації змістовної частини заходів із міжнародної співпраці керівництву ЗНУ, а також – вищезгаданим колегам з університетів Федеративної Республіки Німеччини та Турецької Республіки.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.653161056125236

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини