Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Усі охочі можуть ознайомитися з оцифрованим архівом вишівської газети «Педагог» за 1973-1985 рр.

Усі охочі можуть ознайомитися з оцифрованим архівом вишівської газети «Педагог» за 1973-1985 рр.

Усі охочі можуть ознайомитися з оцифрованим архівом вишівської газети «Педагог» за 1973-1985 рр.
17.01.2022 15:58 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University історія університету газета Педагог

Нещодавно, у 2020 році, Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) відзначав черговий почесний ювілей – 90-річчя від дня свого заснування. Представники провідного закладу вищої освіти Запорізької області не лише невпинно рухаються вперед, до нових здобутків і перемог. Вони добре знають і цінують славні сторінки історії університету, пам’ятають про важливі віхи його поступу, про видатних особистостей, яким університет завдячує сьогоднішніми досягненнями. Тож співробітники ЗНУ докладають чимало зусиль для збереження вагомих інформаційних джерел, пов’язаних з історією вишу. До важливих проєктів, успішно реалізованих у цій галузі, варто віднести оцифрування всього архіву газети «Педагог» тоді ще Запорізького державного педагогічного інституту.

Газета «Педагог» виходила з 1973 по 1985 рік, коли була перейменована в «Запорізький університет» у зв’язку з присвоєнням Запорізькому державному педагогічному інституту статусу Запорізького державного університету. Це – цінне історичне джерело, яке містить багато цікавої то корисної інформації про розвиток вишу, освітній процес, наукову й суспільну діяльність викладачів і студентів, їхні здобутки й перемоги, дозвілля тощо.
Розвиваючись разом з університетом, його друкований орган на сьогодні став обласною академічною газетою «Запорізький університет», на сторінках якої продовжують висвітлюватися найважливіші події у всіх галузях життєдіяльності закладу вищої освіти. Зараз газета – не лише літопис вишівського життя із 1973 року. Вона висвітлює актуальні події вишу, інформує про досвід кращих викладачів і студентів, їхні наукові здобутки, розвиток студентського самоврядування, потужні наукові школи вишу, а також академічну мобільність представників ЗНУ, широкий спектр міжнародних зв’язків університету, академічну мобільність його викладачів і студентів, проєктну діяльність представників різних факультетів і структурних підрозділів, їхні наукові, спортивні, культурні досягнення тощо. Крім того, значна увага журналістів видання приділяється стрімкому розвитку матеріально-технічної бази, ефективній комп’ютеризації освітнього процесу та благоустрою території студмістечка. Саме тому так важливо, щоб якомога більше читачів мали доступ до її цифрової версії.
Зі шпальт газети «Педагог» усі, хто цікавиться історією Запорізького національного університету, зможуть отримати багато важливої інформації щодо важливого періоду в історії становлення й розвитку закладу вищої освіти, його поступу в освітньо-науковій галузі.
Усі охочі знайдуть цифровий архів газети за всі роки – із 1973 по 1985 рр. – за лінком:

http://sites.znu.edu.ua/gazeta/4446.ukr.html

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU


Схожі новини