Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету зі спеціальності «Економічна кібернетика» (магістратура), Sr. Specialist Product Manager у міжнародній фармацевтичній компанії «MSD» Галина Співак

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету зі спеціальності «Економічна кібернетика» (магістратура), Sr. Specialist Product Manager у міжнародній фармацевтичній компанії «MSD» Галина Співак

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету зі спеціальності «Економічна кібернетика» (магістратура), Sr. Specialist Product Manager у міжнародній фармацевтичній компанії «MSD» Галина Співак
26.10.2021 14:47 Все Головні новини Факультети Економічний Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускницею магістратури економічного факультету зі спеціальності «Економічна кібернетика», Sr. Specialist Product Manager у міжнародній фармацевтичній компанії «MSD» Галиною Співак.

- Розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ. У якому році Ви його закінчили?

- Я закінчила Запорізький національний університет у 2011 році за спеціальністю «Економічна кібернетика», отримала диплом магістра з відзнакою.

- На якій посаді та де Ви зараз працюєте?

- Зараз працюю на посаді Sr. Specialist Product Manager у міжнародній фармацевтичній компанії «MSD» – «Merck Sharp & Dohme» (в Америці компанія існує під назвою «Merck», а її штаб-квартира знаходиться в Whitehouse Station, штат Нью-Джерсі). На цей час я знаходжуся в Чехії, у місті Прага. У Празі розташований IT HUB, де розробляється програмне забезпечення для відділів компанії в різних частинах світу: заводів із виробництва ліків, дослідницьких лабораторій, відділів маркетингу та продажів.

- Чому Ви обрали саме навчання в ЗНУ?

- Запорізький національний університет – це був для мене найкращий вибір у регіоні, також я хотіла, щоб до навчання входило достатньо предметів із математики та моделювання, тому що на той момент я ще не була на 100% впевнена, якому з напрямів – економічному чи технічному – хочу присвятити своє професійне життя. А знання з математики дають більш системний підхід для вирішення поставлених завдань.

- Як складалися відносини з викладачами?

- Дуже добре. Моя група була однією на потоці за напрямом «Економічна кібернетика», тому всі викладачі за 5 років добре нас знали, були в курсі, який характер та підхід до навчання є в кожного студента. Я досі з ностальгією згадую, як ми на кафедрі збирались, готували наші магістерські роботи. Завідувачка кафедри Наталія Костянтинівна Максишко переймалася за кожного з нас. Також пам’ятаю викладачів макро- та мікро- економіки, фінансів. Декан факультету Алла Василівна Череп викладала макроекономіку. Я дуже добре пам’ятаю, щоб скласти екзамен із цієї дисципліни на «відмінно», потрібно було гарненько постаратись.

- Що для Вас було найважчим у студентські роки?

- Навчитись готуватися заздалегідь до екзаменів (усміхається). «По-студентські» готувалася в останній вечір. З іншого боку, це допомагає мобілізуватися в професійному житті та за короткі строки підготувати презентації, розрахунок бюджету або довести реліз продукту до завершення.

- Що Вам запам’яталось найбільше під час навчання на економічному факультеті ЗНУ?

- Якщо чесно, то – одні з перших лекцій із математичного моделювання, як писала першу дослідницьку роботу, лекції з дискретної математики (тому що було важко), навчальні кімнати та виконання лабораторних робіт, іноді всією групою.

- Які знання та навички, отримані під час навчання, Вам знадобилися або що Ви використовуєте в своїй професійній діяльності?

- Як я вже говорила раніше, навчання з такою великою кількістю предметів із математики та моделювання впливає на спосіб мислення. На роботі я ставлю вимоги та виконую задачі сама так, щоб процес розробки був добре структурованим, фази підготовки та тестування релізів були розплановані, графіки робіт команд у різних частинах світу – синхронізовані. У попередній компанії я працювала бізнес-аналітиком (Sr. Business Analyst у «Cimpress») в IT-команді, де розробляла математичну модель перетворення даних для відділу закупівель, там я використовувала знання й з економіки, і з математики. Було також приємним сюрпризом, що машинне навчання (machine learning) використовує моделі, які ми вивчали в університеті. Деякий час я працювала в службі підтримки (IT support) трейдерів, які здійснювали операції на валютному ринку для міжнародного банку ( Release and Configuration Manager у «Barclays investment bank») на трьох основних світових біржах – тут у пригоді стали знання з економіки.

- Якими були Ваші перші кроки після завершення університету?

- Я пішла працювати на ВАТ «Запоріжсталь» інженером-математиком у відділ інформаційних технологій, із роботою якого ми мали можливість ознайомитися під час виробничої практики. Також інтенсивно вивчала англійську мову, тому що зрозуміла, що для кар’єри в IT-галузі це дуже важливо.

- Поділіться, будь ласка, власними «секретами», як стати успішною у своїй професії?

- Потрібно багато працювати... І за професійним напрямком і над собою (навички спілкування, взаємодії з іншими). Не зупинятись вчитись – зараз це університет, а після – сертифікати, тренінги. Я напевно не пам’ятаю, коли припиняла вчити щось нове. Не боятись відступити назад і влаштуватись на роботу, яка здається гіршою за попередню, але в довгостроковій перспективі допоможе перейти на кращу позицію. Шукати позитивні моменти, що нового можливо вивчити на цій позиції. Не боятись змінити роботодавця, позицію, місто, країну. У роботі в будь-якій ситуації можливо розібратись.

- Щоб Ви порадили студентам, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Економічна кібернетика»?

- Якщо є думка піти в аспірантуру й здобути вищу освіту – робіть це одразу після університету. Потім важче згадати теорію для вступних іспитів і немає стільки часу. У великих корпораціях важливо, яка в тебе вища освіта, титул: чи ти бакалавр, магістр, чи PhD, MBA. Звичайно, знання та професійний рівень також важливі. Намагайтесь знайти галузь, яка вам подобається, тому що фахівець з економічної кібернетики може працювати в будь-якій галузі економіки (фінансів та аудиту), IT, розпочати власну підприємницьку діяльність. Придивіться до напряму «Наука про дані» – Data science. Це дуже популярний зараз напрям, ним займаються найуспішніші спеціалісти. У нашій компанії такі спеціалісти будують прогнози, аналізують ефективність ліків і знаходять інформацію, приховану в даних. Багато співробітників є випускниками напряму «Економетрія».

- На Вашу думку, на сьогодні Ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?

- Так, певних цілей я вже досягла, але з досягненням одних цілей з’являються нові. Декілька останніх років я планую цілі на кожен рік (сміється).

- Яким Ви бачите розвиток університету, економічного факультету та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?

- Data science, Machine learning та вивчення програмного забезпечення для підтримки цих напрямків. Фінансова математика.

- Чим Вам запам’ятались студентські роки?

- Коли згадую студентські роки то стає… затишно. Згадую, як ми студентами допомагали один одному з навчанням. Як ми збирались нашою групою на площі до і після занять.

- Які риси вдачі, на Вашу думку, мають бути в людини, котра обрала Вашу професію?

- Наполегливість, структурне мислення, детальний підхід, вміння швидко оброблювати велику кількість інформації, брати до уваги всі критерії та знаходити оптимальне рішення. Комунікативні навички.

- Чи змінили б Ви щось у своєму житті, якби могли знову стати студентом?

- Так, під час університету я підробляла не за спеціальністю, краще було б спрямовувати свою енергію та час на працю, пов’язану з майбутньою кар’єрою. Якби я могла щось змінити, то пішла б в аспірантуру (навіть заочно).

- Які Ваші цілі, пов’язані з професійними досягненнями?

- Хочу перейти у відділ Data Science, вступити на навчальну программу PhD.

- Що побажаєте студентам ЗНУ?

- Наполегливості, не здаватись і досягати своїх цілей. Навіть якщо не виходить із першого разу отримати роботу своєї мрії. Під час навчання в університеті виробити навички (а навчання – це праця), які стануть в пригоді в професійному житті.

 

Схожі новини