Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті розпочалась виробнича педагогічна практика для здобувачів вищої освіти освітньої програми «Середня освіта (Українська мова і література)»

02.02.2022 12:30 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет освітній процес практика

Початок другого семестру навчального року для студентів 4 курсу різних факультетів (історичного, математичного, іноземної філології) другої предметної спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)» Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) традиційно починається ще однією виробничою педагогічною практикою – практикою з другої предметної спеціальності. Адже саме активна педагогічна практика дозволяє перевірити рівень як теоретичних, так і практичних умінь і навичок студентів із методики викладання української мови та літератури, педагогіки та психології. Зауважимо, що здобувати знання з основних практико-орієнтованих дисциплін, зокрема й «Методики викладання української мови та літератури», студентам довелось переважно в умовах дистанційного навчання.

Керівниці практики на факультеті – доцентки кафедри української літератури філологічного факультету Ірина Бакаленко, Світлана Доброскок та Юлія Курилова – провели для студентів настановчу конференцію.

Під час настановчої конференції викладачі окреслили основні організаційні питання цього важливого етапу професійного становлення майбутніх учителів-словесників: дотримання карантинних вимог під час перебування в освітньому закладі, регламент виробничої педагогічної практики, особливості кожного тижня роботи, проведення виховних та профорієнтаційних заходів, форми та терміни оформлення та подачі звітної документації, критерії оцінювання різних видів робіт, форми презентації результатів педпрактики. Також звернули увагу студентів на труднощі, що можуть виникнути в процесі викладацької діяльності вчителя-початківця, та шляхи їхнього подолання. На допомогу студентам-практикантам створено методичний архів необхідних бланків, методичних матеріалів та інтернет-ресурсів, що розміщені на сторінці в СЕЗН Moodle.

Базами для проходження виробничої педагогічної практики стали постійні партнери філологічного факультету в процесі професійної підготовки майбутніх учителів-словесників: заклади загальної середньої освіти м. Запоріжжя (гімназії № 2, № 19, № 46; школи № 15, № 32) та школи Запорізької області (КУ «Пологівська гімназія № 6» Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області; опорний заклад загальної середньої освіти Приазовський ліцей Приазовської селищної ради Запорізької області).

Після настановчої конференції студенти познайомилися з базами проходження практики. Зокрема, у Запорізькій гімназії № 2 студентів гостинно зустрічали директорка гімназії Валентина Кравченко, завучі Тетяна Попова та Наталія Касим, вчителі-словесники. У запорізькій школі № 15 знайомство зі школою для студентів організували директорка школи Оксана Кириченко, завідувачка навчальної частини Олена Циганок та вчителі-словесники.

Філологічний факультет

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: