Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели тренінг із питань підготовки проєктів Еразмус+ (Жан Моне)

У ЗНУ провели тренінг із питань підготовки проєктів Еразмус+ (Жан Моне)

У ЗНУ провели тренінг із питань підготовки проєктів Еразмус+ (Жан Моне)
07.02.2022 10:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University факультети тренінг Erasmus проєктна діяльність

Двадцятого січня на базі платформи ZOOM у ЗНУ (Zaporizhzhia National University) відбувся тренінг докторки філологічних наук, доцентки кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури Олени Тупахіної для науково-педагогічних працівників і здобувачів освіти з питань підготовки проєктів Еразмус+ (Жан Моне). Упродовж заходу учасники, а також всі зацікавлені міжнародною проєктною діяльністю та програмою «Еразмус+» викладачі, здобувачі вищої освіти – студенти різних курсів й аспіранти – та науковці різних факультетів мали змогу ознайомитись зі змінами, можливостями та особливостями формування заявок і реалізації проєктів.

Зокрема, доповідь присвятили змінам концепції «Erasmus+ Programme Jean Monnet Activities». Олена Тупахіна надала актуальні поради, розповіла, як готувати нову форму заявки «Jean Monnet Module», який обсяг гранту (30 тис євро), як формується обсяг гранту в залежності від витрачених зусиль. Вона проаналізувала основні тренди й тенденції. Зокрема, це – конкретизація та деталізація, акцент на принципи SMART, визначення європейського фокусу, знання стратегічних документів і пріоритетів ЄС, Європейської комісії, графічна візуалізація життєвого циклу проєкту з наскрізним моніторингом за етапами, розрахунок зусиль на реалізацію проєкту в людино-годинах.

Доповідачка підготувала презентацію, де докладно пояснила особливості обґрунтування актуальності проєкту, що включає контекст, стратегічну мету, аналіз потреб, тактичну мету та завдання, зв’язок з іншими ініціативами, європейську «додану вартість». Також під час тренінгу проаналізували зміни, які стосувались: концепції, методології, управління, забезпечення якості, моніторингу та оцінки ефективності, команди, зовнішніх ресурсів, визначення й управління ризиками, ролей в команді й конкретних обов’язків, впливу, очікування, комунікації, поширення інформації, інформаційної присутності, усталеності результатів, подальшого розвитку, планування. Зокрема, це – робочі та календарні плани, візуалізація за допомогою PERT Chart, рекомендації заповнення робочого пакету, заходи, матеріальні результати, етапи проєкту. Зокрема, спікерка пояснила, як залучити аудиторію поза межами університету, як гарантувати ефективність заходів для зовнішньої аудиторії, як гарантувати якість викладання в міждисциплінарних групах, як забезпечити усталеність контингенту, якщо курс вибірковий, як адаптувати курс до дистанційного навчання в разі чергової хвилі пандемії, як працювати з ризиками та їхніми наслідками.

Серед іншого, доповідачка зробила акцент на важливості врахування пріоритетів ЄС, пріоритетів програми JM, національних пріоритетів і пріоритетів ЗВО. Серед важливих пріоритетів програми JM вона виокремили такі: нова генерація викладачів і дослідників європейських студій; розвиток вмінь і навичок, необхідних для успішної кар’єри випускників; європейська перспектива, промоція ЄС. На прикладі опису конкретних проєктів під час заходу розглянули всі деталі й нюанси, зв’язок зі стратегіями розвитку ЗНУ. Також визначили й важливі складники успішності проєкту: актуальність, команда, зміст і методи, вплив та усталеність результату, інформаційна підтримка.

На думку Олени Тупахіної, ключем до ефективної проєктної діяльності є співпраця науковців різного рівня в команді та міждисциплінарний підхід. Вона відзначила, що проєктно-грантова діяльність – це пріоритетний напрямок життєдіяльності вишу й у майбутньому потенціал ЗНУ дозволить отримувати більш високі показники. І така діяльність дає можливість науково-педагогічним працівникам повніше реалізовувати свій науковий потенціал, досягати високих наукових й академічних результатів у різних галузях. Адже проєктна діяльність відкриває простір для професійного розвитку й кар’єри, дає нові знання та навички, нові знайомства з фахівцями високого рівня.

У рамках тренінгу учасники мали змогу поставити свої запитання. Так, наприклад, їх цікавили критерії оцінювання команди, мінімальна кількість учасників, пріоритети програми, обмеження в годинах для навчальних курсів, вікові обмеження, особливості заповнення необхідних документів і форм та інше.

Ознайомитись із відеозаписом тренінгу можна за лінком: https://youtu.be/qF4hkFA8Nl0

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини