Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Китайський новий рік 2022: культура, традиції, освіта» – від Школи Конфуція ЗНУ для запоріжан

«Китайський новий рік 2022: культура, традиції, освіта» – від Школи Конфуція ЗНУ для запоріжан

«Китайський новий рік 2022: культура, традиції, освіта» – від Школи Конфуція ЗНУ для запоріжан
07.02.2022 14:52 Все Головні новини Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University Школа Конфуція Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека свято

П’ятого лютого в приміщенні Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася святкова подія – «Китайський новий рік 2022: культура, традиції, освіта». Серед організаторів заходу – керівництво, викладачі та студенти Школи Конфуція, яка діє на базі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), та бібліотеки.

Святкова зустріч зібрала не лише представників Школи Конфуція ЗНУ, а й мешканців Запоріжжя, як прагнуть більше дізнатися про мову й культуру Китайської Народної Республіки. Для них організатори підготували справжнє свято, приурочене до початку Нового року за східним календарем, який розпочався 1 лютого. Директор Школи Конфуція від ЗНУ, професор Володимир Волков привітав присутніх зі святом. Він розповів, зокрема, про те, що на базі Запорізького національного університету діє з 2018 року, перерахував її досягнення за цей період та поділився з учасниками свята планами на майбутнє. Зокрема, йшлося про те, що Школа має всі підстави, аби незабаром змінити статус й стати Інститутом Конфуція.

Крім того, на базі універсальної наукової бібліотеки для всіх охочих діятимуть курси вивчення китайської мови, на яких викладатимуть носії мов – викладачі Школи Конфуція. А в ЗНУ не лише діє мовна Школа, серед слухачів якої – студенти й співробітники вишу, учні шкіл та всі охочі містяни. До того ж, вже другий рік на факультеті іноземної філології університету студенти навчаються за освітньою програмою «східні мови та літератури (переклад включно), перша – китайська Мова і література (китайська)», а викладають їм носії мов – викладачі Анхоньського педагогічного університету (Китай), які викладають і в Школі Конфуція.

Також Володимир Петрович представив присутнім директора Школи Конфуція від китайської сторони Ву Чженхуа та її викладачів. Святкова програма розпочалася переглядом документального фільму про природу та культуру Китаю. Представники Запорізької обласної федерація ушу, з якими плідно співпрацюють співробітники Школи Конфуція ЗНУ, підготували подарунок до Китайського нового року. Ним став виступ юних ушуїстів під керівництвом тренера – випускника ЗНУ, лишнього слухача Школи Конфуція Георгія Животока. Викладачка Школи Конфуція Ся Юеся виконала китайською дві пісні, продемонструвавши глядачам різницю між пекінською й аньхойською операми. Директор Школи Конфуція від китайської сторони Ву Чженхуа продекламував свої вірші, а перекладачем під час його виступу став студент 2 курсу факультету іноземної філології Олег Клюєв. Фахівець Школи Конфуція, професор Ван Цзінчжоу, який займається питаннями впливу ушу на стан організму, продемонстрував присутнім комплекс вправ. Усі виступи під час святкування глядачі винагородили щирими оплесками. Своєю чергою, організатори запросили їх приєднатися до занять у Школі Конфуція. Наприкінці заходу на гостей чекало чаювання – їм запропонували скуштувати зелений китайський чай. А викладач Школи Конфуція Дай Бін продемонстрував мистецтво каліграфії: усі охочі отримали на згадку про святкування майстерно виписані ієрогліфи-побажання.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини