Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець факультету журналістики, копірайтер у Туристичному інформаційному центрі м. Запоріжжя Микита Гапонов

16.02.2022 14:05 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті  триває реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Надзвичайно приємно спілкуватися зі студентами, які буквально вчора отримали диплом магістра. Сьогодні до розмови ми запросили Микиту Гапонова – оптиміста, ентузіаста і людину, яка працюючи зі словом, хоче постійно вдосконалювати свої вміння і навички. Вихованець факультету журналістики, на сьогодні Микита працює копірайтером у Туристичному інформаційному центрі м. Запоріжжя.

- Микито, вітаю Вас! Пройшов майже місяць, як Ви отримали диплом магістра. Чи віриться Вам, що лекції, практичні, навчальні та виробничі практики, дипломування – уже в минулому?

- Насправді, я видихнув. Магістерська робота була фінальною точкою, після якої я зрозумів, що навчання на сьогодні мені досить :). Але я сумую за університетським життям, цим виром подій та емоцій. Водночас розумію, що бути вічним студентом – не для мене, потрібно рухатися далі та сягати більших кордонів.

- Журналістика часто стає спонтанним вибором, але з часом розумієш, що по-іншому й бути не могло: ця професія – поклик і серця, і долі. А як Ви обирали майбутній фах?

- Це – цікава історія. У мені боролися дві сутності: одна хотіла вступати на журналістику, а інша – на юридичний факультет. Навіть коли я стояв у черзі на подачу документів, то не міг визначитися. Зазначу, що творчий конкурс на той момент я вже написав та отримав гарний результат. Це й стало фінальним важелем під час прийняття рішення: якщо я добре написав творчий конкурс (а це – есеї), то це ж не просто так, правильно? Ось і вступив на журфак. І абсолютно не жалкую. Це – моє місце сили.

- Пам’ятаю Вас у 2016 році, коли Ви тільки прийшли в університет. Розкажіть, у яких аспектах Вам пощастило вирости над собою та чогось досягти?

- Університет дав мені багато. Розуміння роботи у команді, навички з різних дисциплін, які знадобилися мені в роботі, теоретичні знання. Я навчився писати гарно, правильно, краще почав розуміти українську та працювати з нею. Із професійного – я зрозумів, чим хочу займатися: написанням текстів у різних форматах. Завжди подобалося писати твори, вмикати фантазію та креатив.

- Ви працюєте копірайтером і досконало знаєте настрій аудиторії та потреби читача, зокрема в соціальних мережах на месенджерах. У чому основна різниця між запитами в традиційних ЗМІ та онлайн?

- На мою думку, традиційні ЗМІ досі працюють за старими шаблонами. Багато інформації, від якої можна легко відмовитися без втрати для матеріалу. Звісно, що це більше стосується інформаційних матеріалів – у аналітиці деталі важливі, а у публіцистиці вони створюють атмосферу. У соціальних мережах важливо подавати інформацію коротко, ємно, аби вона передавала суть та не віднімала час у людини, адже це – головний наш ресурс. З одного боку, це – погано, адже люди припинили багато читати. З іншого, підключаються мультимедійні формати, як сторіз в інстаграм, де у форматі 10 історій можна передати історію, заінтригувати та подарувати емоції. Соціальні мережі – це більш відкритий майданчик для творчих експериментів, на мою думку.

- Ваша група була дуже дружньою та працювала, як єдиний механізм. Які спогади зі студентського життя гріють душу й сьогодні?

- Зізнаюся, у мене набагато більше спогадів про студентську раду факультету, у якій я був із 2 курсу. Склад регулярно змінювався – приходили нові люди, нова енергія. Ми працювали злагоджено, робили музичні перерви, вели соціальні мережі, готувалися до Кубка першокурсника та Студентської весни. Дуже яскравим спогадом до сьогодні є, як ми із Мзією робили ремонт у приміщенні студради. Це було круто.

- Якби була змога повернутися в стіни університету, на які б пари ще раз пішли та чому?

- Звісно, що до Тетяни Арнольдівні на «Телевиробництво», на пари Ірини Станіславівни з журналістської етики, на пари до Наталії Іванівни та на лекцію Віктора Володимировича.

- Уявімо, що Ви стали викладачем на факультеті журналістики. Які б курси хотіли викладати та чому?

- Цікаве питання. Я б хотів навчати студентів копірайтингу, адже багато хто розпочинає роботу в цій галузі з бірж. А там сміхотворні гроші, великі об’єми та, головний недолік, інколи завелика кількість символів для заданої теми. Доводиться до 10 разів застосовувати слова-паразити та робити текст типовим ы шаблонним. А це не дуже добре, бо може стати звичкою під час написання інших текстів. Потрібно цього позбуватися. До того ж, написати текст це не так легко, як здається – потрібно відчувати настрій аудиторії, потреби, застосовувати терміни в разі тематичного матеріалу. Словом, це все дуже цікаво, й такому я б вчив студентів. Хоча я гадаю, що мені поки що рано – треба ще досвіду набратися.

- І на останок: побажання молодим журфахівцям та абітурієнтам.

- Лекції лекціями, семінари семінарами, а шукати професію за фахом необхідно вже в університеті. Починайте працювати хоча б дистанційно або за форматом неповної занятості. Уже близько до кінця навчання ви матимете непоганий досвід роботи у індустрії, що допоможе знайти вакансію мрії.

Не соромтеся студентської ради! Це – крута команда, яка чекає молодих й амбіційних. Приходьте, пропонуйте свої ідеї та приєднуйтеся до вже анонсованих проєктів. Ви точно отримаєте задоволення, емоції, спогади. Але не потрібно прогулювати пари в студентській раді! Я цим грішив свого часу.

Тетяна Рогова

Фото з архіву Микити Гапонова

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: