Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У науковій бібліотеці ЗНУ пройшов тренінг для аспірантів ОНП «Історія»

У науковій бібліотеці ЗНУ пройшов тренінг для аспірантів ОНП «Історія»

У науковій бібліотеці ЗНУ пройшов тренінг для аспірантів ОНП «Історія»
21.12.2021 11:28 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека історичний факультет відділ аспірантури і докторантури маткеріально-технічна база наукова діяльність ознайомлювальна екскурсія

Двадцятого грудня 2021 року в науковій бібліотеці Запорізького національного університету(ZNU, Zaporizhzhia National University) за участю директорки бібліотеки Ніни Чалої та гаранта освітньо-наукової програми «Історія», доктора історичних наук, професора Юрія Каганова пройшов тренінг для здобувачів третього рівня вищої освіти спеціальності «Історія та археологія».

Тренінг почався в бібліотечному коворкінгу, багатофункціональній території, де аспіранти побачили арт-виставки здобувачів вищої освіти ЗНУ, книжково-музейну експозицію рідкісної книги, зону електронного каталогу, перегляд нових номерів журналів.

Ніна Миколаївна закцентувала на інформаційних можливостях університетської бібліотеки для підготовки докторів філософії та роботи над дисертаційними дослідженнями та науковими проєктами. Технічна й програмна модернізація, інформаційний потенціал електронного каталогу дозволили створити електронне інформаційне середовище бібліотеки з цілою низкою сервісів і послуг від онлайн-замовлення літератури до електронної доставки документів.

Ресурс електронного каталогу в 1 млн 345 тисяч записів дозволяє вести пошук публікаційних джерел за темами дисертаційних досліджень, відслідковувати нові публікації в періодичних виданнях. Всі джерела зберігаються в бібліотечному фонді (01 млн 287 тисяч примірників) або в електронній бібліотеці (202 тисячі назв). Так, наприклад, тільки за 2018-2022 роки наукова бібліотека пропонує аспірантам 39 назв наукових фахових видань за кодом спеціальності 032 Історія та археологія, з них електронних – 33, друкованих – 16 назв. Зміст номерів можна переглядати в електронному каталозі, завантажувати повні тексти статей або замовляти.

На сайті наукової бібліотеки створена спеціальна вебсторінка «Інформація до підготовки докторів філософії», що подає власні інформаційні ресурси наукової бібліотеки від переліку друкованих та електронних видань до списків літератури до дисциплін освітньо-наукових програм як загального та професійног циклу підготовки так і вибіркових. Списки включають також і повнотектові видання англійською мовою з баз даних «ScienceDirect», «SpringerLink». Окремим блоком подаються посилання на сайти наукових фахових видань України та на журнали іноземними мовами з галузі Історія та археологія.

Для аспірантів в бібліотеці відведена спеціальна локація – це читальна зала кімн. № 134 навч. корпусу № 2. Аспірантам було показано унікальний фонд читальної зали, який складають колекція праць науково-педагогічних працівників ЗНУ з 1952 року, фонд дисертацій, захищених в спеціалізованих вчених радах ЗНУ. У залі створені умови для роботи аспірантів як з бібліотечними ресурсами, так і з власними, є можливість працювати з власними гаджетами. Провідні фахівці наукової бібліотеки надають аспірантам консультації з різноманітних питань від доступу до міжнародних баз даних до формування бібліографічного опису окремих видів видань.

Учасники тренінгу побачили і пройшли майже миттєву процедуру запису до бібліотеки, що здійснюється за посвідченням аспіранта. Цей документ є і читацьким квитком до всіх структурних підрозділів бібліотеки, а його номер доступом до електронних ресурсів і сервісів бібліотеки.

Аспіранти, сканувавши QR-код, завантажили на смартфони мобільний додаток «LibClient» і протестували університетську «Бібліотеку в смартфоні» в режимі реального часу, побачили як в декілька кліків можна отримати бібліографічний список своїх і не тільки публікацій, що є у фонді бібліотеки.

Окрема частина тренінгу була відведена ознайомленню з наукометричними базами даних «Web of Science», «Scopus», до яких уже декілька років завдяки національній передплати ЗНУ має доступ. Аспіранти зареєструвались у базах даних і відтепер їх аккаунти дозволяють їм працювати з ресурсами та інструментами платформ як в університетській мережі, так і віддалено.

Адміністраторкою сервісу «Unicheck» була продемонстрована його робота, показана важливість оформлення посилань згідно з стандартами. Для практичного опанування аспіранти отримали обмежену квоту сторінок для самостійної перевірки власних наукових статей на предмет тестових запозичень.

Наукова бібліотека запрошую здобувачів третього рівня вищої освіти на спеціальні тренінги.

 

Наукова бібліотека

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини