Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Абітурієнти завітали на День відкритих дверей на кафедрі теорії та практики перекладу з англійської мови ЗНУ в режимі онлайн

21.02.2022 12:32 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології кафедра теорії та практики перекладу з англійської мови День відкритих дверей профорієнтаційна діяльність

Представники факультету іноземної філології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), зокрема співробітники кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови, організували 19 лютого День відритих дверей кафедри в режимі Zoom-конференції. На захід завітали зацікавлені абітурієнти – школярі старших класів – та їхні батьки.

Під час Дня відкритих дверей його учасники змогли ознайомитися з особливостями викладання англійської мови та перекладу, поспілкуватися з провідними викладачами кафедри, поставити нагальні запитання щодо вступної кампанії-2022 представникам приймальної комісії. А також – переглянути презентацію, що містить інформацію про працевлаштування випускників кафедри, дізнатися про участь представників кафедри в міжнародних проєктах і поспілкуватися зі здобувачами освіти, котрі розповіли про їхнє студентське життя.

Модераторка заходу –  завідувачка кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських – розповіла про специфіку навчання й викладання на кафедрі. Йшлося про її науково педагогічних працівників, а це – 3 доктори наук, професори, 11 кандидатів наук, доцентів і 2 магістри філології, які є перекладачами-практиками, а також – про здобутки її співробітників.

Крім того, учасникам зустрічі розповіли про фокус освітньої підготовки: переклад письмовий та усний (послідовний і синхронний), науково-технічний, суспільно-публіцистичний, юридичний, офіційно-діловий, художній; а також про можливості упродовж навчання опановувати декілька іноземних мов, про освітні можливості факультету, який має власну концепцію підготовки студентів, про особливості викладання, про освітні заходи, про перелік спеціальностей, напрямів підготовки й освітніх програм, про особливості проведення занять із практики англійської мови, тренінгів з усного послідовного та синхронного перекладів, про бази практик.

Про те, як саме відбувається такі заняття, про студентське життя, про можливості, які відкриває знання іноземних мов, йшлося у виступах студентів бакалаврату та магістратури факультету, зокрема Аліни Озерних, Олександра Братко, Юлії Гнатуші, Лєри Закутської, Лізи Гунівенко та інших. Усі вони запевнили, що можливість опановувати різні іноземні мови – суттєвий бонус для успішного навчання та побудови згодом кар’єри.

Вони поділились своїм досвідом і враженнями, розповіли про перспективи та пріоритети навчання, про професіоналізм викладачів, високоякісне матеріально-технічне обладнання аудиторій. А також – про можливість відвідувати інтерактивні заняття з використанням мультимедійних технологій, обирати зручне місце практики, самовдосконалюватись, реалізовуватись, отримувати сучасні знання, обирати різні мови для вивчення і практикувати їх, можливість займатись науковою діяльністю, публікувати статті, брати участь у різних конференціях, професійних змаганнях, конкурсах. Для учасників заходу підготували цікаві презентації, у яких йшлося про створену потужну сучасну матеріально-технічну базу, мультимедійні аудиторії, які дозволяють проводити онлайн-заняття, відео-конференції та спілкуватися з фахівцями з усього світу й викладати європейські мови, про навчання на факультеті.

Так само важливою для абітурієнтів була можливість почути про особливості цьогорічної вступної кампанії й отримати відповіді на всі запитання щодо вступу до ЗНУ, проходження зовнішнього незалежного оцінювання, потрібні на різні спеціальності сертифікати тощо. Так, для вступу необхідно до 9 березня зареєструватись на ЗНО. Вже після складання ЗНО в липні починається вступна кампанія (із 1 липня – створення електронних кабінетів вступників; з 14-22 липня подача електронних заяв). Для вступу на факультет іноземної філології необхідно буде подати 3 сертифікати ЗНО (2 обов’язкових – українська мова та література, іноземна мова, а третій – будь-який із переліку). Крім того, для зручності вступників буде працювати консультаційний центр зі вступу, де допоможуть подати електронні заяви, зареєструвати електронні кабінети.

Детальну інформацію щодо вступу на факультет іноземної філології можна переглянути на офіційному сайті ЗНУ, у соціальних мережах та на ютуб-каналі факультету або написати свої запитання на пошту: fifabitur@gmail.com

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: