Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні онлайн-зустрічі із запорізькими школярами

Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні онлайн-зустрічі із запорізькими школярами

Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні онлайн-зустрічі із запорізькими школярами
21.02.2022 15:50 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

Філологічний факультет зацікавлений у розумних й обдарованих майбутніх абітурієнтах, які в подальшому стануть студентами Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Тому питанням профорієнтації на факультеті приділяють значну увагу. І навіть карантин не став на заваді, адже профорієнтаційна робота викладачів філологічного факультету ЗНУ продовжується в онлайн-форматі.

На запрошення директорки Запорізької спеціалізованої школи № 72 з поглибленим вивченням біології та хімії Тетяни Усової та вчительки української мови та літератури Наталі Ряпісової в.о.декана філологічного факультету Ірина Бондаренко та доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко зустрілись з учнями випускних класів. Для зустрічі була обрана актуальна для сьогодення школярів тема про свідомий вибір спеціальності та освітні програми філологічного факультету, про особливості ЗНО, підготовку до державної підсумкової атестацій й зовнішнього незалежного оцінювання, вступної кампанії, а відбулась зустріч із використанням сервісу для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom.

Розпочалась зустріч вітальним словом в. о. декана філологічного факультету Ірини Бондаренко, яка розповіла школярам про переваги навчання на філологічному факультеті, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання. Із зацікавленням майбутні вступники слухали інформацію про особливості освітніх програм філологічного факультету («Середня освіта (Українська мова і література)»; «Українська мова та література»; «Російська моваі зарубіжна література. Друга мова»; «Слов’янський переклад (польський) та міжкультурні комунікації»; «Прикладна лінгвістика»). У її виступі йшлося про практичну підготовку студентів; про традиції та новації, можливості студентів вивчати поглиблено іноземні мови та брати участь у закордонних практиках у Польщі, про захоплююче та насичене подіями студентське життя. Наприкінці виступу Ірина Станіславівна порекомендувала старшокласникам свідомо обирати своє майбутнє та запросила вступати до Запорізького Найкращого Університету.

А продовжилась зустріч не менш важливою та актуальною для старшокласників інформацією доцентки кафедри української літератури Ірини Бакаленко про особливості зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2022 році. Відповіді на актуальні питання: «Як старшокласники готуються до зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації? Які спеціальності приваблюють сьогодні молодь? Яку освітню програму та заклад вищої освіти для її здобуття учні хочуть обрати?» – сприяли активному включенню школярів у спілкування.

Питання, якими цікавилися школярі, були різноманітними: терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2022 році; особливості визначення «порогового» балу; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; предмети ЗНО, необхідні для державної підсумкової атестації (чотири предмети) та вступу до закладів вищої освіти (мінімум три предмети); розрахунок конкурсного балу вступника, зокрема регіональний та галузевий коефіцієнти; пріоритетність заяв при вступі; творчі конкурси.

У центрі особливої уваги учнів опинились і питання підготовки до написання тестів з української мови, української мови та літератури, математики, історії Україні й іноземної мови (особливості тестових завдань та критерії їх оцінювання, типові помилки та форми підготовки до написання тестів та власного висловлення), адже саме ці тести є найбільш затребуваними й при визначенні результатів державної підсумкової атестації та при вступі на будь-яку освітню програму та в будь-який заклад вищої освіти.

Майбутні абітурієнти отримали відповіді на всі актуальні для них питання та «настанови й поради» від котика ФІЛа (котик-філолог) щодо свідомого вибору майбутньої професії.

В. о. декана філологічного факультету Ірина Бондаренко та доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко подякували директорці гімназії Тетяні Усовій та вчительці української мови та літератури Наталі Ряпісовій за запрошення й організацію зустрічі зі старшокласниками, а освітянам навчального закладу – за якісну й професійну підготовку школярів, серед випускників якого є й студенти Запорізького національного університету.

Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2022 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!

 

Філологічний факультет

 

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

 

Схожі новини