Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти вишу привітали з ювілеєм професора кафедри автоматизованого управління технологічними процесами ІННІ ЗНУ ім. Ю.М. Потебні Анатолія Ніколаєнко

09.02.2022 11:53 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут ім Ю Потебні ювілей поздоровлення

Днями відзначив свій 75-й ювілей кандидат технічних наук, доцент, професор кафедри автоматизованого управління технологічними процесами інженереного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні (ZNU, Zaporizhzhia National University) Анатолій Ніколаєнко. Багато років його сумлінної науково-педагогічної діяльності присвячено підготовці молодих фахівців технологічної галузі на базі ІННІ.

У 1964 році Анатолій Ніколаєнко вступив на гірничий факультет Північно-Кавказького гірничо-металургійного інституту, де провчився 3 роки. Потім у 1970 р. він закінчив Запорізький філіал Дніпропетровського металургійного інституту за спеціальністю «Автоматизація металургійного виробництва», отримав кваліфікацію інженера з автоматизації металургійного виробництва. Згодом він почав працювати інженером, потім – старшим інженером, науковим співробітником кафедри автоматизації Запорізького інженерного інститут (згодом – Запорізької державної інженерної академії).

У1985 р. він захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності 05.16.02 «Металургія чорних металів» за темою «Розробка та впровадження заходів ефективної підготовки аглошихти до спікання у підвищеному шарі». У 1991 р. шановному ювіляру присвоїли вчене звання доцента кафедри автоматизації металургійних процесів. Майже весь його науковий і педагогічний шлях присвячений роботі в ЗДІА. І у 2003 році йому присвоїли вчене звання професора кафедри автоматизації технологічних процесів ЗДІА.

На сьогодні він – професор кафедри автоматизованого управління технологічними процесами ІННІ ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. За свої наукові та педагогічні здобутки Анатолій Миколайович відзначений у 2005 році почесною грамотою МОН України. Крім того, науковець у 2018 році пройшов стажування та підвищення кваліфікації у ТОВ «Електротехмаш» за темою «Удосконалення автоматизованого управління технологічними процесами на базі сучасних ПЛК». Його наукова робота присвячена дослідженню автоматизації технологічних процесів і агрегатів. За темою його досліджень опубліковано 150 навчально-методичних і наукових робіт, у серед іншого – 3 навчально-методичних посібника з грифом МОН України, 1 монографія та 4 патенти.

Анатолій Миколайович передає свій багаторічний досвід і знання молодому поколінню фахівців, викладає для студентів ІННІ ім. Ю. Потебні низку профільних дисциплін, таких як: «Мікропроцесорні та програмні засоби автоматизації», «Технічні засоби автоматизації» та «Програмування систем реального часу».

Шановний Анатолію Миколайовичу, науково-педагогічні працівники, співробітники та студенти ІННІ ЗНУ ім. ю. Потебні глибоко шанують і поважають Вас за самовіддану працю, спрямовану на підготовку кваліфікованих фахівців технологічної та металургійної галузі, а також щиро бажають Вам сили й натхнення для розвитку й нових звершень!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: