Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ забезпечили необхідні умови для навчання студентів за індивідуальними освітніми траєкторіями

У ЗНУ забезпечили необхідні умови для навчання студентів за індивідуальними освітніми траєкторіями

У ЗНУ забезпечили необхідні умови для навчання студентів за індивідуальними освітніми траєкторіями
30.03.2022 10:37 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University освітній процес вища освіта дистанційне навчання індивідуальна освітня траєкторія

На сьогодні, за умов воєнної агресії російської федерації проти України, важливим залишається питання щодо продовження здобуття вищої освіти для всіх студентів, які навчаються у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Окремо керівництво вишу стурбовано становищем тих осіб, які не мають доступу до навчання через руйнацію університетів або припинення навчання в тих вишах, що опинилися на тимчасово підконтрольних російським загарбникам територіях. Адміністрація Запорізького національного університету приділяє багато уваги забезпеченню доступу до вищої освіти для всіх категорій студентів і не лише представників ЗНУ, а й тих, хто змушений був перервати навчання через руйнацію їхніх закладів вищої освіти. Щодо цього питання представників запорізьких медіа поінформував проректор ЗНУ з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор Олександр Гура.

- Олександре Івановичу, яким чином, на вашу думку, зможуть продовжити здобувати вищу освіту ті студенти, які наразі знаходяться на тимчасово окупованих територіях, хто сьогодні не має зв’язку з університетом?
- На цьому тижні, починаючи з 28 березня, відновлений освітній процес у ЗНУ, це затверджено відповідним рішенням Вченої ради університету. Важливим моментом забезпечення безперебійного навчання для студентів є налагодження постійного оперативного зв'язку з ними. Саме такий зв’язок підтримують на сьогодні представники всіх деканатів і кафедр ЗНУ. Ця умова також затверджена окремим пунктом у рамках проєкту рішення Вченої ради університету від 29 березня.
Навчання студентів наразі здійснюється в дистанційному форматі, що зумовлено воєнним станом в країні, і триває в синхронному й асинхронному режимах. Адже ті студенти, з якими відновлений зв’язок і які мають постійний доступ до електронних засобів навчання, приєдналися до занять відповідно до затвердженого навчальним відділом розкладу. Також представники адміністрації ЗНУ та деканатів факультетів вишу створили умови для навчання в асинхронному режимі для тієї категорії студентів, які мають частковий доступ до електронних навчальних засобів й інтернет-зв’язку. Вони можуть продовжити навчатися за індивідуальним графіком здобувача вищої освіти, отримувати консультації викладачів тощо.
На превеликий жаль, зараз існує ще одна категорія студентів – тих, хто з різних причин досі не вийшов на зв’язок із представниками університету: вони або опинилися на тимчасово окупованих російськими загарбниками територіях, або мають для цього інші об’єктивні причини. Тож перед деканатами поставлено завдання відновити зв'язок із такими студентами, а ще – розробити новий зручний формат освітньої моделі, яка зможе забезпечити здобуття вищої освіти для тих, хто не зміг приєднатися до відновленого дистанційного освітнього процесу в ЗНУ.
Для кожного з цієї категорії студентства, звісно, після відновлення зв’язку, потрібно розробити індивідуальну освітню траєкторію, при цьому можуть бути використані різні навчальні формати й підходи. Це стосується також і роботи з випускниками цього року, тими особами, які сьогодні залучені до лав Збройних сил України або задіяні в територіальній обороні міста. Для них також має бути розроблена індивідуальна освітня траєкторія. Усі студенти й випускники нашого університету можуть бути впевнені в тому, що матимуть змогу продовжити навчання й отримати диплом фахівця, попри дуже складні умови воєнного часу. Незмінна позиція адміністрації ЗНУ полягає в тому, що жоден студент не буде відрахований до закінчення воєнного стану в країні – чи то через академічну заборгованість, чи то через не внесену вчасно оплату за навчання.
Окрім іншого, університет забезпечує академічну мобільність й підтримку для студентів із тих ЗВО, які сьогодні не функціонують або опинилися на окупованих територіях. Усіх, хто готовий приєднатися до студентської спільноти ЗНУ, закликаємо це зробити якомога швидше, аби мати змогу вчасно завершити навчальний семестр, здобути диплом випускника бакалаврату!
- Що робити випускникам вишу, які не мають зараз змоги приєднатися до освітнього процесу, виконувати завдання, писати кваліфікаційні роботи або виконувати інші вимоги в рамках здобуття вищої освіти через відсутність зв’язку, тимчасову окупацію їхніх територій тощо? У них є шанс завершити навчальний рік разом з іншими?
- Усі студенти випускових курсів, які приєдналися сьогодні до освітнього процесу в ЗНУ в тому чи тому форматі, безумовно, завершать навчання вчасно й отримають дипломи та інші документи про здобуття вищої освіти. Проте для тієї категорії випускників цього року, які не мали такої змоги, терміни й дати випуску будуть коригуватися згідно із ситуацією й залежатимуть від того, коли студент вийде на зв'язок і коли буде розроблена його індивідуальна освітня траєкторія.
Закликаємо всіх тих здобувачів освіти, які з різних причин станом на сьогодні ще не вийшли на зв'язок зі своїми деканатами, за першої можливості звернутися до адміністрації факультетів або своїх кураторів, одногрупників, представників студентського самоуправління, й надати інформацію щодо місця свого перебування та можливих способів зв’язку. Приєднуйтеся до освітнього процесу за індивідуальною освітньою траєкторією, яка буде зручною для вас. Бажаємо усім мирного неба й, головне, зберегти власне життя та ваших рідних! А представники ЗНУ подбають про те, аби створити всі необхідні умови для здобуття вами вищої освіти й отримання відповідних документів, які засвідчують це.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU


Схожі новини