Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники ректорату ЗНУ розглянули актуальні питання освітнього процесу

Учасники ректорату ЗНУ розглянули актуальні питання освітнього процесу

31.03.2022 17:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ректорат освітній процес дистанційне навчання коледжі

Тридцять першого березня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання ректорату під керівництвом ректора Миколи Фролова в режимі онлайн. Учасники зібрання обговорили поточні питання діяльності університету, зокрема підбили підсумки першого тижня відновленого навчання в дистанційному режимі.

На початку заходу ректор зазначив, що освітній процес у виші розпочався 28 березня 2022 року, як і було ухвалено заздалегідь. Уже перші дні навчання, на його думку, довели правильність такого рішення. Вони продемонстрували, що студенти виявили неабияке зацікавлення. На сьогодні на різних факультетах участь у дистанційних заняттях беруть від 40 до 60% здобувачів освіти і ці цифри зростають. Микола Олександрович подякував усім співробітникам, які беруть участь у поточній роботі. Ректор підкреслив, що на сьогодні необхідно вирішити чимало завдань, пов’язаних із забезпеченням умов для навчання різних категорій студентів, зокрема тих, хто не може приєднатися до онлайн-занять.
Також ректор згадав про зустріч зі студактивом, яка відбулася 30 березня, й охарактеризував її як конструктивну, відзначивши прагнення студентства допомогти в організації навчання й контролі за проведенням освітнього процесу. Микола Фролов дав доручення представникам різних структурних підрозділів щодо оперативного реагування на виклики сьогодення. Також Микола Олександрович розповів про свою участь у засіданнях Спілки ректорів, присвячених актуальним питанням системі вищої освіти, зокрема пошуку формату завершення другого семестру 2021/2022 навчального року та проведення майбутньої вступної кампанії.
Своєю чергою, перший проректор Олександр Бондар прозвітував у своєму виступі про своєчасні виплати академічних і соціальних стипендій. Також він згадав нюанси майбутньої вступної кампанії. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура підкреслив важливість реєстрації кількості студентів, присутніх на онлайн-заняттях. Адже завдяки цьому виділять групу студентів, які не можуть брати участь в освітньому процесі. Наступного тижня складатимуть їх списки, щоб розпочати розробку індивідуальних освітніх траєкторій. Олександр Іванович звернув увагу присутніх на необхідності приділити особливу увагу критеріям оцінювання, наповненню інформацією системи Moodle, можливості записувати лекції, що проводяться на платформі Zoom, аби надалі викладати їх онлайн для того, щоб студенти мали змогу переглянути відеозаписи. Також учасники ректорату розглянули можливість розпочинати онлайн-заняття о 9.35 із 4 квітня, відповідно переробивши розклад на прохання здобувачів освіти.
Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов зазначив у своєму виступі, що Національне агентство частково поновило роботу, тож у ЗНУ існує можливість розпочаті акредитації довести до завершення й отримати ліцензії не на рік, а на 5 років. Також він нагадав про те, що вступна кампанія до аспірантури продовжена до 15 квітня, тож всі охочі можуть взяти в ній участь. Згадав він і низку питань, пов’язаних з ліцензуванням вчених рад, інформаційною безпекою, електронним документообігом. Проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір доповів про проведення ремонтних робіт і про підтримку життєдіяльності вишу, завдяки роботі співробітників адміністративно-господарської частини ЗНУ. Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук прозвітував, що на сьогодні сплатили за навчання в аспірантурі 36 осіб і зазначив: очікується, що до неї вступатиме ще близько 10 здобувачів вищої освіти третього рівня. Крім того, проректор підкреслив, що благодійний фонд «Юніверс-Запоріжжя», що діє на базі волонтерського центру ЗНУ, отримав державну реєстрацію. Це дозволить йому розширити горизонти своєї діяльності.
Також із організаційними питаннями під час ректорату виступили головна бухгалтерка Оксана Арістова, керівниця навчального відділу Валентина Горлач, керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко й голова профспілкової організації вишу Борис Павловський. Про діяльність коледжів ЗНУ, зокрема про початок освітнього процесу, організаційні моменти й волонтерську діяльність прозвітували їхні директори: Олена Грибанова (Економіко-правничий фаховий коледж), Олександр Олійник (Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій), Віктор Черненко (Запорізький гідроенергетичний фаховий коледж) і Лариса Тютюнник (Запорізький металургійний фаховий коледж). Ректор подякував їм за плідну роботу й закликав до оперативного вирішення всіх питань.
Микола Фролов наприкінці засідання ректорату висловив подяку його учасникам. Він нагадав про актуальність злагоджених дій усіх представників Запорізького національного університету задля його успішного функціонування.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: