Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Абітурієнтів ЗНУ інформують про пріоритети проведення вступної кампанії-2022

Абітурієнтів ЗНУ інформують про пріоритети проведення вступної кампанії-2022

Абітурієнтів ЗНУ інформують про пріоритети проведення вступної кампанії-2022
15.04.2022 11:34 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування вступна кампанія-2022

До уваги абітурієнтів Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), які планують вступати як на перший курс бакалаврату, та і до магістратури! На сьогодні керівництво закладу вищої освіти, співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування та представники приймальної комісії прагнуть вчасно й у повному обсязі надати всю необхідну інформацію щодо вступу-2022 усім зацікавленим в її отриманні. Такий підхід до взаємодії з майбутніми студентами особливо актуальний у зв’язку зі змінами в проведенні вступної кампанії, зумовленими воєнним станом в Україні. Саме тому сьогодні вступникам необхідна дієва інформаційна підтримка.

Звертаємо вашу увагу на такі особливості й обмеження воєнного стану, які необхідно врахувати в нашій країні під час проведення вступної кампанії:
- неможливість провести традиційні ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ;
- вступні іспити, що проходять у закладах освіти, нічого не змінюють із точки зору безпеки та психологічного стану;
- документи про освіту матимуть непорівняльні оцінки;
- беззаперечний пріоритет на сьогодні – підготовка фахівців галузі безпеки й оборони;
- молодь критично важлива для відновлення країни.
Із цих тез випливає перелік пріоритетності завдань вступної кампанії 2022 року. Це – максимально безпечний і цифровізований вступ; рівний доступ і прозорі вступні випробування; об’єктивність і мінімізація корупційних ризиків; преференції для військових і правоохоронних закладів освіти; максимальне сприяння набору до закладів професійної та передвищої освіти.
При цьому для забезпечення пріоритету безпека та цифровізація дотримуватимуться таких правил: подання документів і підтвердження місця навчання через інтернет; може надаватись інформація щодо документа про освіту замість самого документа. В Україні поведуть максимум один централізований онлайн-іспит, забезпечивши можливість його переривання через повітряну тривогу. Індивідуальні усні співбесіди, творчі конкурси та фахові іспити дозволять проводити дистанційно.
Для того, аби вступники мали рівний доступ, подання документів, участь у дистанційних співбесідах, творчих конкурсах і фахових іспитах та підтвердження місця навчання можливі з будь-якої точки світу. Централізовані іспити можна буде складати як в Україні, крім тимчасово окупованих територій, так і в країнах Східної Європи. Відбудуться основні, додаткові та спеціально організовані сесії централізованих іспитів, при цьому існуватимуть можливості вступу без цих іспитів.
Для того, щоб вступні іспити були прозорі, вводиться національний мультипредметний тест (НМТ) для вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон'юнктурні й медичні спеціальності (бюджет і контракт). Також введуть магістерський комплексний тест (МКТ) для вступу в магістратуру на спеціальності «Право» та «Міжнародне право» та магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) при вступі в магістратуру на окремі спеціальності.
Національний мультипредметний тест включає по 20 запитань із таких предметів, як українська мова, математика, історія України (новітня історія ХХ-ХХІ ст.), адже їх усі вивчають приблизно в однакових умовах. Українська мова та математика – обов'язкові предмети ДПА з високою прогностичною валідністю, а історія України – принципово важлива під час війни. Звертаємо вашу увагу, що це – один комплексний тест із трьома оцінками, які оголошуються одразу після його закінчення.
Пріоритет безпеки й оборони знайде своє втілення в максимальному сприянні набору курсантів до військових і правоохоронних закладів освіти, в залученні до навчання військовослужбовців, добровольців Сил територіальної оборони ЗСУ, рятувальників і правоохоронців, які зарекомендували себе у воєнний час. У цій галузі можна отримати безоплатну другу освіту для тих, хто здобув першу цивільну освіту.
Також під час вступної кампанії її організатори задіють мотиваційні листи як кращу практику світових університетів. Вони вперше ввійдуть у широке використання після запровадження у 2020 році. Абітурієнти зможуть їх подавати через ЄДЕБО. При вступі на бюджетну форму навчання їх використовуватимуть для рейтингування вступників з однаковим конкурсним балом. Під час вступу на навчання за кошти юридичних і фізичних осіб вони можуть стати основою для рейтингування вступників.
Більше корисної інформації – за лінком: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/nacionalnij-multipredmetnij-test
Аби дізнатися більше про умови вступної кампанії-2022, абітурієнти можуть звернутися за індивідуальною консультацією та допомогою в підготовці до вступу до закладу вищої освіти до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування:
Сайт: http://sites.znu.edu.ua/vdpp/
e-mail: vdpp_znu@ukr.net
телеграм-канал: Вступнику ЗНУ: https://t.me/VDPP_ZNU
Facebook: https://www.facebook.com/vdpp.znu
YouTube: https://www.youtube.com/user/ZNUofficial/videos?view_as=subscriber
Instagram: https://www.instagram.com/vstupnyk_znu/?hl=ua

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини