Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Декан ФІФ Галина Морошкіна розповіла журналістці бельгійського телеканалу «RTL TVI» про те, як живе Запоріжжя під час війни

18.04.2022 09:40 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології міжнародна діяльність співпраця з іноземними ЗМІ

Представники освітянської спільноти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) від початку повномасштабного військового вторгнення російської федерації в нашу країну користуються будь-якою нагодою, аби донести світу правду про сучасне становище України та попросити про підтримку українського народу. На сьогодні до викладачів ЗНУ звертається чимало представників іноземних вишів-партнерів зі словами підтримки чи з проханням розповісти про сьогодення країни. Журналісти ЗМІ з інших країн зацікавлені в коментарях освітян щодо війни в Україні, зокрема щодо становища запорізького краю. Нещодавно декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна поспілкувалась із журналісткою Мілою Танже (Mila Tanghe) з «RTL TVI» – каналу-лідера у франкомовній Бельгії.

Під час розмови бельгійська представниця ЗМІ поставила Галині Федорівні низку запитань, пов’язаних із сучасними подіями в Запорізькій області. Так, журналістку цікавило: «Як живе місто в умовах війни та чи є в Запоріжжі бойові дії?», «Чи відносяться до запорізького краю такі міста, як Бердянськ, Мелітополь і Василівка?», «Який настрій у мешканців міста, яке їхнє сьогодення, чи є продукти в крамницях?», «Чи продовжується навчання студентів в університетах?». Також під час розмови поцікавилися почуттями й настроєм самої Галини Морошкіної.
Крім відповіді на ці запитання, зокрема про успішне поновлення в ЗНУ навчання в дистанційному форматі, Галина Федорівна під час інтерв’ю висвітлила питання потужної волонтерської діяльності викладачів і студентів ЗНУ, спрямованої на матеріальну й моральну підтримку українських воїнів і представників територіальної оборони. Вона розповіла про взаємодію волонтерів запорізького вишу з Тернопільським національним університетом. Адже професорка ЗНУ Наталія Торкут спільно з представниками Шекспірівського центру налагодила канал постачання необхідних ліків як для воїнів, так і для викладачів університету й тих, хто цього потребує та звертається по допомогу до волонтерського центру ЗНУ «Юніверс-Запоріжжя».
Також Галина Морошкіна розповіла по те, як здійснювала за допомогою засобів зв’язку «віртуальний супровід» аспірантки факультету іноземної філології Тетяни Пономаренко, яка з двома дітьми діставалася Франції. Там у місті Ле Ман представники університету-партнера, з яким давно й плідно співпрацює ФІФ Запорізького національного університету, організували перебування запорізької викладачки. На сьогодні вона має, де жити, отримує стипендію Міністерства освіти Франції. 15 діб у дорозі з двома дітьми, а саме так через кілька кран їхала до Франції Тетяна Пономаренко, – це неабияке випробування. На останньому етапі вона загубила телефон, де були всі контакти з викладачами університету, які зголосились зустріти її на вокзалі. Проте оскільки обидві сторони – французька й українська – відслідковували всі етапи її переміщення, французькі викладачі приїхали на вокзал, не дочекавшись дзвінка та знайшли її там, в залі очікування. «Це – наші найкращі партнери й люди, з якими ми співпрацюємо вже багато років поспіль, – Мішель Пезеріль і Жан-Франсуа Бурде. Головні наші відчуття – вдячність їм за людяність», – розповіла Галина Федорівна. Вона подякувала всім представникам іноземних країн, які прагутье допомогти Україні під час війни, і закликала не залишатись байдужими до горя українського народу.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: