Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбулася низка дистанційних екскурсій у межах навчально-ознайомлювальної практики першокурсників

18.04.2022 14:16 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес практика

Уже протягом тижня студенти першого курсу факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) проходять навчально-ознайомлювальну практику. Незважаючи на труднощі навчання в умовах воєнного стану, чимало практикантів долучилися до настановчих конференцій, віртуальних екскурсій і зустрічей, а також – інших заходів у рамках першої практики. На її початку завідувачка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Віта Березенко разом із керівницями груп – доцентками кафедри Тетяною Іванюхою та Катериною Доценко – розповіли про основні цілі та напрямки практичної підготовки на факультеті, завдання навчально-ознайомлювальної практики, особливості її проходження в дистанційному форматі.

Відбулися й кілька дистанційних зустрічей із представниками київських і запорізьких інформаційних організацій, зокрема, студенти-рекламісти поспілкувалися з директоркою центру медіааналітики «Cyber Media Track» Анастасією Кондрико. Студенти-інформаційники також поспілкувалися з представником навчальної лабораторії інтернет-радіо «Університет» і новітніх медіа Віктором Посуньком. Випускник факультету журналістики ЗНУ, фахівець навчальної лабораторії, розповів про цей факультетський підрозділ як про можливість для студентів здобути необхідні знання та виробити навички в інформаційно-комунікаційній справі та новітніх медіа, розробити свої програми, спробувати сили на радіо та телебаченні, зокрема, навчитися говорити в прямих ефірах, писати тексти, здійснювати монтаж і багато іншого.
Завдяки цьому спілкуванню, практиканти дізналися багато цікавого про головні засади діяльності радіо «Universe». А також – про те, як стати успішним комунікаційником і реалізовувати власні проєкти, про головні якості, які потрібно мати успішному працівнику інформаційного фронту, зокрема, самовдосконалення, натхнення, віра в себе, старанність. Першокурсникам було цікаво почути про сучасні методи навчання, спрямовані на здобуття практичних навичок, про технічне оснащення лабораторії, найцікавіших гостей радіо.
Після завершення зустрічі учасники поділилися враженням від спілкування із фахівцем-практиком. Так, Олександра Дерев’янко зазначила: «Ми почули про те, яким має бути ведучий, запам’ятали багато лайфхаків, що полегшать роботу в галузі медіакомунікацій. Ця екскурсія у світ радіомовлення мені сподобалася, адже я здобула нові знання та бажання покращувати навички, яких потребує фах». Каміла Оганесян додала: «Дякуємо Віктору за цікаву віртуальну екскурсію студією. Безпосередньо з перших вуст ми дізналися, яке там є обладнання, та про те, що в студії, не тільки можна вести ефіри, а й створювати подкасти та брати інтерв'ю. Завдяки комфортному спілкуванню радіоведучий заохотив нас почати дізнаватися більше про радіо- та телеіндустрію». Аліса Шевчик розповідає: «Найпривабливіше в зустрічі – можливість дізнатися, чим і задля чого «живе» це радіо, а також отримати поради щодо роботи в інформаційній галузі. Ми дізналися, що в цій справі головне – не боятися та йти до поставленої мети через перешкоди, бути відкритим, здатним знайти вихід із будь-якої ситуації».
Дар’я Гоморова поділилася своїми враженнями: «Варто відзначити, що спілкування пройшло в доброзичливій атмосфері: було таким переконливим що й самій мені захотілось відвідати радіостудію аби щось таке цікаве записати. Судячи з усієї розмови, можна зробити висновок: будь-який час є вдалим, якщо ти хочеш спробувати щось нове, головне – не соромитися та бути старанним». Валерія Серняк підбила підсумки розповіді однокурсників: «Зустріч мені запам’ятається почутими цікавими історіями та лайфхаками з досвіду спікера щодо того, як започаткувати нові ідеї для проєктів і нових стартапів. Ми дуже вдячні Віктору за нові знання, які ми отримали під час цікавого та атмосферного спілкування!».

Вікторія Вовк,
студентка 1 курсу ОПП «Інформаційно-комунікаційна справа»
факультету журналістики

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: