Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час наради із заступниками деканів йшлося про профорієнтаційну діяльність Запорізького національного університету

Під час наради із заступниками деканів йшлося про профорієнтаційну діяльність Запорізького національного університету

Під час наради із заступниками деканів йшлося про профорієнтаційну діяльність Запорізького національного університету
19.04.2022 13:15 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування вступна кампанія-2022 нарада

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася онлайн-нарада із заступниками деканів із профорієнтаційної роботи. Захід проходив під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та начальниці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галини Микитів. Особливу увагу учасники приділили розробці стратегії ефективної профорієнтаційної діяльності в умовах воєнного стану.

На початку заходу проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура відзначив, що в ЗНУ в контексті профорієнтаційної діяльності завжди особливу увагу приділяли співпраці із закладами загальної середньої освіти й закладами фахової професійної освіти. Зокрема, йдеться про надання їхнім випускникам і тим, хто закінчує бакалаврат закладів вищої освіти, усієї необхідної інформації про етапи й умови вступної кампанії, особливості вступу на певні спеціальності. На сьогодні такий інформаційний супровід абітурієнтів, враховуючи суттєві зміни в умовах проведення вступної кампанії-2022 під час воєнного стану, особливо актуальний. Тому учасники наради ухвалили рішення активізувати профорієнтаційну роботу з випускниками закладів загальної середньої освіти, закладів фахової професійної освіти та бакалаврату ЗВО, згідно з Планом профорієнтаційної роботи в Запорізькому національному університеті у 2 семестрі 2021/2022 н.р., враховуючи умови воєнного стану. Йдеться, серед іншого, про участь представників ЗНУ в батьківських зборах у закладах загальної середньої освіти та у фахових коледжах у режимі онлайн. Під час наради наголосили на необхідності систематично працювати з базою вступників, створеною в університеті впродовж навчального року. Потрібно вчасно та в повному обсязі інформувати абітурієнтів про спеціальності, освітні програми, особливості вступу.
Йшлося під час наради й про необхідність поновити роботу з випускниками коледжів, зокрема тих чотирьох, які входять до структури Запорізького національного університету: Економіко-правничого фахового коледжу, Фахового коледжу бізнесу та харчових технологій, Запорізького гідроенергетичного фахового коледжу й Запорізького металургійного фахового коледжу. Заступникам деканів із профорієнтаційної роботи запропонували запрошувати до навчання на старших курсах вишу випускників, які отримали дипломи коледжів узимку. Цій категорії вступників забезпечать інформаційний супровід під час вступної кампанії та вже зараз нададуть допомогу в скануванні й формуванні електронного пакета документів. Вони отримають поради від викладачів вишу щодо складання академічної різниці.
Важливий напрямок профорієнтаційної діяльності – організація зустрічей випускників бакалаврату всіх факультетів вишу та інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. М. Потебні з представниками приймальної комісії. Під час цього заходу бакалаври дізнаються вся необхідну інформацію щодо навчання в магістратурі й умов цьогорічного вступу до неї. Вони зможуть поставити фахівцям приймальної комісії питання й отримати на них вичерпні відповіді.
Також учасники наради розглянули низку робочих питань щодо профорієнтаційної діяльності у виші. Зокрема, їм нагадали про необхідність оновити інформацію щодо вступу-2022 на сторінках факультетів й інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні на сайті університету й у соціальних мережах, про розміщення інформаційних текстів про спеціальності й освітні програми, поновлення популярної рубрики «Історії успіху випускників ЗНУ» на університетському сайті тощо. Наступна нарада заступників деканів з профорієнтаційної роботи відбудеться 22 квітня, під час неї учасники підіб’ють проміжні підсумки діяльності та визначать нові завдання.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини