Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Математичний факультет запрошує абітурієнтів на навчання за актуальними спеціальностями

19.04.2022 16:39 Все Головні новини Факультети Математичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування вступна кампанія-2022 презентація спеціальностей

Напередодні вступної кампанії-2022 пропонує увазі вступників низку інформаційно-аналітичних публікацій, присвячених актуальним спеціальностям, за якими можна отримати якісну освіту, математичний факультет Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Його представники надають абітурієнтам можливість зрозуміти й обміркувати специфіку спеціальностей, зробити правильний вибір. Сьогодні йдеться про такі спеціальності, як «Математика» та «Комп’ютерна математика».

Абітурієнтам, щоб більше дізнатися про навчання на факультеті й можливості, які відкриваються перед його випускниками, пропонують ознайомитися з відеозверненням декана математичного факультету, професора, доктора технічних наук Сергія Гоменюка за лінком:
Також представники факультету підготували екскурсію його спеціальностями, які будуть корисними для тих, хто хоче зробити усвідомлений вибір й отримати сучасну актуальну професію. Сьогодні розповідь присвячена спеціальностям «Математика» та «Комп’ютерна математика».
Математика – корисна наука, яка за тисячоліття свого існування динамічно розвивалася та зараз із впевненістю дивиться в майбутнє. Фахівці з математичною освітою користуються й будуть користуватися попитом завжди. Людина, яка навчалася математики, легко знаходить своє місце в різноманітних галузях, бо вона вміє думати, аналізувати, шукати та знаходити правильні рішення різних проблем. Студенти, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Математика», одержують фундаментальну математичну освіту. Одночасно з класичними математичними дисциплінами вони вивчають актуальні сучасні спецкурси, що допоможуть їм у майбутній професії. Під час навчання здобувачі освіти проходять обчислювальну, педагогічну та виробничу практики.
Отримана кваліфікація дозволяє випускникам брати участь у розробці, впровадженні, використанні математичних методів й алгоритмів, призначених для різних галузей народного господарства, математичного забезпечення теоретичних і прикладних досліджень у галузі природничих, технічних, економічних наук. Тобто будь-який заклад, у якому є потреба застосування математичного апарату, – це потенційний роботодавець для випускників-математиків. Вони також можуть обіймати посади викладачів освітніх закладів, інженерного персоналу галузі розробки та використання математичних методів. Випускники бакалаврату можуть продовжувати навчання в магістратурі, а пізніше – в аспірантурі та плідно займатися науковою діяльністю.
Мета навчання за освітньо-професійною програмою «Комп’ютерна математика» – підготовка фахівців, здатних до побудови й аналізу математичних моделей із використанням сучасних інструментальних засобів комп’ютерної математики. У межах освітньо-професійної програми вивчаються дисципліни, що створюють професійні компетентності бакалавра в цій галузі. Вони стосуються не лише математики та програмування, але й математичних основ комп’ютерних наук, аналізу даних, обчислювальної математики. Навчання тут створює можливість здобуття вищої освіти на магістерському рівні в галузях математики, прикладної математики, комп’ютерних наук і програмної інженерії.
Сьогодні праця фахівця-математика на будь-якій посаді – від викладача в школі до аналітика у великій міжнародній компанії – пов’язана як із володінням сучасними системами комп’ютерної математики (Maple, MathCAD, MatLab, Mathematica, Reduce, Maxima, Derive, Axiom тощо), так і зі створенням власного сучасного програмного забезпечення. Вміння ефективно їх застосовувати в повсякденній діяльності суттєво підвищує конкурентноспроможність молодого фахівця на сучасному ринку праці.
Місця працевлаштування випускників, які навчалися за бакалаврською освітньо-професійною програмою «Комп’ютерна математика», – це підприємства, що працюють в інноваційних наукомістких галузях, науково-дослідні установи, які займаються дослідженнями в галузі інженерії, технологій, природничих наук, а також – освітні заклади різних рівнів.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: