Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Авторка проєкту «Неначасі» Катерина Майборода провела майстер-клас для студентів факультету журналістики

У рамках вивчення дисциплін спеціалізацій студенти факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зустрілись із запорізькою журналісткою, авторкою проєкту «Неначасі» Катериною Майбородою. Цього разу учасники заходу говорили про роботу автора з людьми, які стають героями журналістських історій. Катерина, зазвичай, працює з представниками чутливих груп, тому правило «Не нашкодь!» – провідне в її роботі. «Важливо розуміти мету майбутнього матеріалу. Він може кардинально нічого не змінити, але мета має передбачати покращення життя людей, про яких ми розповідаємо. Інакше мета не на стільки висока, щоб турбувати героїв», – переконана Катерина.

Робота над матеріалом традиційно починається з пошуку героя. Катерина радить встановлювати зв’язки з громадськими, волонтерськими організаціями, благодійними фондами, центрами допомоги. Також корисними можуть бути групи в соціальних мережах, місцеві пабліки, журналістська спільнота. Чутливі теми в журналістиці досить енерговитратні для самих авторів. Тому важливо відчувати свої ресурси, слідкувати за своїм емоційними станом і реально оцінювати власну готовність до сприйняття та трансляції людських історій. Тому учасники майстер-класу торкнулися в розмові проблеми професійного вигоряння й роботи над собою. Конкретними та корисними для студентів стали рекомендації Катерини Майбороди щодо поведінки журналістів під час спілкування з представниками чутливих груп: «Людське має переважати, не треба жаліти людину, краще співчувати, не бійтесь уточнювати, слідкуйте за тілом і діями співрозмовників, потурбуйтесь про безпечне для людини середовище». В умовах війни ці поради ще більше актуалізуються, адже журналістські історії все частіше розповідають про травмованих людей та їхній досвід.
«Сьогодні такі зустрічі з журналістами-практиками вкрай важливі для студентів, бо досвід роботи під час війни ми переживаємо вперше, і наше завдання, з одного боку, допомогти собі, з іншого – професійно виконувати журналістську роботу. Тішуся, що в цьому нам, викладачам, допомагають наші випускники, які активно співпрацюють з факультетом журналістики», – вважає ініціаторка онлайн-заходу, доцентка кафедри журналістики Юлія Любченко. Зустрічі студентів із практиками-медійниками традиційні та проходять у межах роботи Асоціації випускників факультету журналістики ЗНУ.

Кафедра журналістики ЗНУ

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: