Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Освітянська спільнота та студентство ЗНУ вітають із ювілеєм відомого історика, професора Володимира Мільчева

22.04.2022 09:02 Все Головні новини Факультети Історичний ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет ювілей поздоровлення

Двадцять другого квітня керівництво Запорізького національного університету, його науково-педагогічні працівники та співробітники, студенти й випускники приєднують свої привітання до численних щирих поздоровлень на адресу видатного науковця, декана історичного факультету Володимира Івановича Мільчева з нагоди його ювілею.

Багато років своєї натхненої невтомної наукової й педагогічної діяльності шановний Володимир Іванович присвятив рідному для нього Запорізькому національному університету. Закінчивши в 1994 році за спеціальністю «Історія» Запорізький державний університет, він у 1996-1999 роках навчався в аспірантурі цього ж вишу. А вже з 1999 року обіймав посаду асистента кафедри історії України Запорізького державного університету, наступного року працював старшим викладачем, а з 2001 р. – доцентом кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін ЗДУ. Після навчання в докторантурі університету (2002-2005 рр.) повернувся на попереднє місце роботи. Із 2011 року він – завідувач кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін ЗНУ. Із квітня 2014 року Володимир Мільчев працює деканом історичного факультету Запорізького національного університету.
За цими рядками біографії – роки невтомної, напруженої й водночас творчої праці задля розвитку й процвітання історичного факультету, підготовки висококваліфікованих фахівців. Багато уваги Володимир Іванович, як і весь колектив факультету під його керівництвом, приділяє вихованню студентів вишу справжніми патріотами, особистостями з активною суспільною позицією, які ладні відстоювати інтереси Батьківщини, а за потреби – боронити рідний край зі зброєю в руках. Крім того, шановний ювіляр знаходить час на успішне поєднання викладацької, наукової, адміністративної та просвітницької діяльності. Зокрема, він – автор численних лекції, присвячених козацькій добі, які користуються чималою популярністю серед мешканців Запоріжжя. У його науковому доробку – 168 наукових і науково-методичних публікацій, має 11 монографій та археографічних публікацій, 5 навчально-методичних публікацій, численні статті у фахових виданнях. Також Володимир Мільчев – старший науковий співробітник Запорізького відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, член правління Запорізького наукового товариства ім. Я.Новицького, входить до складу редколегій низки наукових видань, займається грантовою діяльністю.
Володимир Іванович постійно підвищує свою наукову кваліфікацію, зокрема проходить стажування на базі іноземних закладів вищої освіти Так, із 01 по 30 вересня 2008 р. і з 01 вересня по 31 жовтня 2009 р. він перебував на факультеті «Artes Liberales» Варшавського університету (Польща). У вересні 2014 та в лютому 2015 р. – підвищував кваліфікацію в Інституті педагогіки Національної Академії педагогічних наук України, а в лютому 2017 р. – в Інституті «Яд-Вашем» (Ізраїль). У жовтні та лютому 2019 р. побував в Інституті іноземних студій Аньхойського педагогічного університету (КНР), де, серед іншого, прочитав китайським колегам низку лекцій на історичну тематику й домовився про напрямки подальшої співпраці.
Шановний ювіляр добре відомий своїми науковими досягненнями далеко поза межами країни. Сьогодні на його адресу надходять численні привітання його колег, друзів й однодумців. До цих поздоровлень приєднують побажання всього найкращого і слова щирої вдячності всі представники академічної спільноти Запорізького національного університету, яким доля дарувала можливість працювати разом із талановитим вченим і чудовою людиною. Для студентів і випускників Володимир Мільчев – взірець для наслідування, вони чудово пам’ятають його лекції й наукові роботи.
Шановний Володимире Івановичу, цього урочистого дня від усього серця зичимо Вам на довгі роки зберегти прагнення до нових вершин, радості від чергових досягнень й вдалої реалізації всіх задумів, успіхів у всіх починаннях і, звісно, Перемоги України та мирного неба над головою.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: