Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології ЗНУ навчальна практика адаптована до сьогодення

На факультеті іноземної філології ЗНУ навчальна практика адаптована до сьогодення

На факультеті іноземної філології ЗНУ навчальна практика адаптована до сьогодення
26.04.2022 11:52 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології освітній процес навчальна практика

На сьогодні в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), попри всі складнощі воєнного стану, успішно триває освітній процес. Науково-педагогічні працівники вишу прагнуть максимально забезпечити всі види роботи зі студентами, передбачені навчальним планом. На факультеті іноземної філології уже 4 рік реалізується програма «Середня освіта (мова та література (англійська))». Серед її особливостей – особлива увага до практичної підготовки здобувачів освіти. Також факультет забезпечує викладання додаткової спеціальності «Мова та література (англійська)» для програм «Середня освіта (історія, математика, інформатика, українська мова та література)».

У цьому семестрі для студентів 2 курсу ФІФ спеціальності «Середня освіта» та 3 курсу історичного, математичного та філологічного факультетів за додатковою спеціалізацією проводиться навчальна практика з англійської мови. Її мета – допомогти здобувачам вищої освіти вивчити основні питання методики викладання англійської мови та забезпечити спостереження, як ці аспекти практично реалізовуються в загальноосвітніх закладах середньої освіти під час уроків. Це – 1 день на тиждень лекційний в університеті та 1 день наступного тижня – спостереження в школі. Практика розпочалася 21 лютого. Студенти встигли тільки познайомитися з базовими школами до початку війни.
Із 28 березня, після поновлення занять у дистанційній формі в ЗНУ, студенти продовжили й навчальну практику, але в трохи адаптованому форматі. Керівник практики на ФІФ, завідувачка кафедри викладання другої іноземної мови Ольга Каніболоцька проводить лекційні заняття-дискусії зі студентами раз на тиждень. Кожен раз це – окрема тема: підручник з англійської мови, планування уроків, навчання читанню, аудіюванню, контроль знань, тощо. Потім студенти працюють у системі Moodle. Вони переглядають відео уроків з англійської мови, вивчають термінологію, пишуть спостереження та висновки. А наступного тижня вони зустрічаються зі своїми методистами для обговорення проблемних питань, практичних «фішок» щодо впровадження теоретичних знань із чергової теми на уроках. Такі консультації для студентів проводять методисти кафедри викладання другої іноземної мови, доцентки Ганна Ваніна та Лариса Пінчук. Ганна Вікторівна та Лариса Миколаївна працювали в школі та мають багаторічний досвід роботи зі студентами під час активної практики в загальноосвітніх закладах середньої освіти. Такі зустрічі не проходять у форматі «в мене досвід, я знаю більше». Навіть без практичних навичок викладання в школі студенти – це рівноправні партнери в обговореннях. Вони доводять свою думку, аналізують власне навчання в загальноосвітніх закладах середньої освіти уже з іншого, методичного боку.
Хоча студенти не мають на сьогодні можливості спостерігати реальну роботу вчителя англійської мови в школі, однак факультет іноземної філології створює всі умови для успішного проходження студентами навчальної практики. Так, умови дещо штучні, але це ще більше розвиває критичне мислення, креативність, аналітичні та прогностичні здібності майбутніх учителів англійської мови.

Гання Ваніна,
факультет іноземної філології


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини