Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ долучилися до обговорення проблем реалізації правового статусу службовців в Україні під час війни

Представники ЗНУ долучилися до обговорення проблем реалізації правового статусу службовців в Україні під час війни

Представники ЗНУ долучилися до обговорення проблем реалізації правового статусу службовців в Україні під час війни
03.05.2022 14:40 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет наукова діяльність законотворча діяльність війна

Двадцять дев’ятого квітня 2022 року науково-педагогічні працівники та здобувачі юридичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у вебінарі на тему «Особливості реалізації правового статусу публічних службовців в Україні в період дії правового режиму воєнного стану». Захід організували співробітники Національної академії правових наук України, Верховного Суду, а також представники провідних закладів вищої освіти України, які забезпечують підготовку здобувачів за спеціальністю 081 «Право», та Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

В онлайн-обговоренні змогли взяти участь понад 100 осіб. Відкрив захід Президент Національної академії правових наук України Петришин О.В.. Він детально зупинився на історичному аналізі формування правового регулювання відносин публічної служби в Україні. Також у його вступі йшлося про пріоритети сучасного нормотворчого процесу в цій царині, значимість службового права для сучасної системи права та важливість дослідження його в сучасних умовах функціонування України. Голова Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду Смокович М.І., звертаючись до учасників вебінару, підкреслив важливість інтеграції зусиль представників правової науки та судової влади. Це необхідно для вирішення значної кількості проблемних питань, що виникли під час реалізації правового статусу співробітників апаратів судів у зв’язку із впровадженням правового режиму воєнного стану в Україні. Доповідач зупинився на узагальненому аналізі типових проблем такої реалізації й зазначив про потребу негайного вирішення задля забезпечення функціонування відповідного різновиду публічної служби. Учасники заходу зосередили увагу на обговоренні актуальних проблем правового регулювання відносин у галузі публічної служби, серед яких: окремі аспекти захисту внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану в Україні; особливості реалізації правового статусу публічних службовців в умовах воєнного стану (на прикладі офісу судді Верховного Суду); особливості тримання державними службовцями вогнепальної зброї під час війни. Йшлося під час заходу й про окремі аспекти реалізації на сьогодні повноважень органами місцевого самоврядування та їхніми посадовими особами; антикорупційні обмеження для публічних службовців в Україні в умовах дії правового режиму воєнного стану, зокрема про «базові» вектори змістовної модифікації.
Жваву дискусію серед учасників викликало обговорення особливостей проходження служби державними службовцями, які виїхали за кордон після введення воєнного стану в Україні, а також – проблеми кадрового забезпечення органів державної влади на деокупованих територіях України (вимір державної служби). Представники ЗНУ змогли представити результати своєї роботи в рамках виконання держбюджетних тематичних досліджень і грантових проєктів. Вони закцентували увагу на актуальних проблемах застосування права до зумовлених війною відносин міграції, особливостях діяльності персоналу цивільної авіації в умовах воєнного стану в Україні. Організатори заходу закликали до інтеграції зусиль представників різних наукових правничих шкіл для поглибленого дослідження проблем службового права. В обговоренні пропозицій для формування наукового базису вітчизняної нормотворчої діяльності в галузі публічної служби, а також для інтенсифікації нормотворчості та підвищення «якості» вже чинних актів із питань публічної служби взяли участь представники всіх учасників-ЗВО, наукових установ, судових і правоохоронних органів, а також – молоді вчені та здобувачі освіти. За результатами проведення заходу підготували низку чітких резолюцій із конкретними пропозиціями щодо удосконалення чинного законодавства. Їх передали до профільних комітетів Верховної Ради України.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини