Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті обговорили, як виглядає освітній процес очима студентів

На економічному факультеті обговорили, як виглядає освітній процес очима студентів

На економічному факультеті обговорили, як виглядає освітній процес очима студентів
04.05.2022 16:26 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет освітній процес наукова діяльність студентська наука науково-методичний семінар дистанційне навчання

Днями в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся науково-методичний семінар «Економічна освіта в ЗНУ: освітній процес очима студентів економічного факультету». У заході взяли участь представники студентства, керівництва вишу та науково-педагогічні працівники. Починаючи з 2016 року, здобувачі вищої освіти економічного факультету мають змогу обговорювати питання організації навчання в ЗНУ.

На початку семінару голова науково-методичної ради економічного факультету к.е.н., доцент Іван Колобердянко відзначив важливість цього заходу. Адже його мета – обговорення актуальних питань щодо організації освітнього процесу та якості викладання дисциплін на економічному факультеті. Під час таких заходів студенти отримують можливість висловити свої побажання щодо покращення якості освіти. Особливо це важливо при дистанційному навчанні, в умовах воєнного стану, коли обмежене не тільки особисте спілкування, а й буває відсутній зв'язок, інтернет й електроенергія. Звертаючись до присутніх, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура закликав студентів максимально ефективно використовувати час навчання, здобувати нові знання та практичний досвід. Він зауважив, що для адміністрації вишу та викладачів важливо почути проблеми студентства та визначити шляхи їхнього вирішення задля підвищення ефективності роботи та навчання. Перед студентами також виступила декан економічного факультету д.е.н., професорка Алла Череп. Вона наголосила, що демократизація освіти в ЗНУ передбачає варіативність, безперервність освіти, і саме це наближає виш до європейського простору. Крім того, важливий виховний процес, що вимагає від викладачів повної віддачі, а від студентів – умотивованості, зацікавленості, розуміння важливості отримання знань. Тільки в такому випадку можна підготувати конкурентноспроможного і висококваліфікованого фахівця, який буде затребуваним на ринку праці.
Під час науково-методичного семінару із доповідями виступили студенти та викладачі. Так, проблеми онлайн-соціалізації студентів висвітлив Михайло Бойко. Зокрема, він визначив переваги та недоліки дистанційного навчання та наголосив, що основна проблема – відсутність «живого» спілкування. Студентки Юлія Руденко та Вікторія Галь презентували доповідь «Особливості навчання в складних умовах». На їхню думку, повномасштабне вторгнення рф в Україну стало головною проблемою, яка заважає отриманню якісної освіти, але головні переваги ЗНУ – розвинута система дистанційного навчання та студентоцентризм. Крім того, доповідачки визначили недоліки сучасного освітнього процесу. На питання Алли Череп: «Як спілкуються студенти між собою?» – Юлія Руденко зазначила, що розвиток мем-культури сприяє спілкуванню у чатах, підвищує настрій та вмотивованість студентів.
Жвава дискусія виникла під час доповіді студентів Христини Євтюшиної та Богдана Долгого. Спікери наголосили, що дистанційне навчання – безпека студентів. Це була безпека під час короновірусу і залишається безпекою у воєнний час. Студенти не прив’язані фізично до університету, тому можуть повернутися до більш безпечного місця перебування, також провести більш часу із сім’єю. Крім того, з доповідями під час семінару виступили: Анна Савеленко, Вікторія Маніца («Особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану: сподівання та пропозиції»), Каріна Мячева («Напрям удосконалення організації проведення лекцій і практичних занять у дистанційному форматі»), Анастасія Романова («Особливості підготовки до практичних занять і самостійної роботи в умовах дистанційного навчання»), Анастасія Гнідкова («Проблемні аспекти розподілу годин між дисциплінами навчального плану»), Христина Золотова («Пропозиції студентів щодо організації освітнього процесу на економічному факультеті ЗНУ») та інші.
У відповідь на зауваження студентів щодо організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану в ЗНУ Олександр Гура відзначив, що керівництво вишу здійснює постійний моніторинг освітнього процесу. Його результати свідчать, що, в порівнянні з минулим навчальним роком, організація онлайн-навчання покращилася в рази. Викладачі швидко перебудувалися та постійно вдосконалюють методичне забезпечення викладання дисциплін. Проректор зазначив, що конструктивні пропозиції, рекомендації та побажання студентів щодо організації навчального процесу враховуватимуться в подальшій роботі.

Олена Макаренко,
доцентка кафедри економічної кібернетики

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини