Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ представники освітянської спільноти обговорили особливості вступної кампанії в Запорізькій області в умовах воєнного стану

У ЗНУ представники освітянської спільноти обговорили особливості вступної кампанії в Запорізькій області в умовах воєнного стану

У ЗНУ представники освітянської спільноти обговорили особливості вступної кампанії в Запорізькій області в умовах воєнного стану
05.05.2022 10:15 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність семінар освітній процес завершення навчального року вступ-2022

Третього травня на базі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували методичний семінар за участю представників керівництва департаментів освіти і науки Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації та Запорізької міської ради, очільників територіальних відділів освіти м. Запоріжжя, ректора Миколи Фролова та адміністрації вишу. Ключовими темами зустрічі стали питання завершення навчального року в закладах загальної середньої освіти та особливості вступної кампанії до закладів вищої освіти 2022 року в умовах воєнного стану.

На початку заходу Микола Фролов привітав його учасників і висловив сподівання, що зустріч буде плідною та допоможе вирішити важливі питання, які під час воєнного стану постали перед освітянським загалом. Микола Олександрович підкреслив, що на сьогодні українська освіта через повномасштабне військове вторгнення російської федерації перебуває в дуже складному становищі. Зокрема, причина полягає в тому, що багато школярів і студентів змушені були залишити область і навіть країну, а в освітян нема досвіду роботи під час дії воєнного стану, їм доводиться весь час оперативно реагувати на виклики сьогодення. Водночас ректор ЗНУ розповів про те, як у виші з 28 березня триває відновлений освітній процес, під час якого адміністрація й науково-педагогічні працівники застосовують індивідуальний підхід до кожного студента. Зокрема, йдеться про розробку індивідуальних освітніх траєкторій для тих здобувачів освіти, які не мають змоги відвідувати онлайн-заняття чи отримувати індивідуальні завдання від викладачів. Крім того, на сьогодні ЗНУ став базою для переміщених ЗВО – Таврійського агротехнічного держуніверситету ім. Д. Моторного (м. Мелітополь) і Бердянського державного педуніверситету, що дало змогу цим вишам поновити освітній процес онлайн. Микола Фролов відзначив, що на сьогодні ЗНУ успішно функціонує, готується до завершення навчального року й до проведення вступної кампанії. Однак вступ-2022 викликає багато запитань на загальноукраїнському рівні.
Присутня на заході директорка департаменту освіти і науки ЗОВА Людмила Бухаріна привітала учасників заходу й описала ситуацію в області, зокрема зазначивши, що приблизно 20% учнів (7% – в інших областях країни та 13% – за кордоном) перебувають за її межами. Крім того, приблизно 13% вчителів виїхало за межі Запорізької області. І хоча в обласному центрі не має бути проблем із завершенням навчального року, однак вони можливі на території області, де йдуть бойові дії чи територіальні громади перебувають під тимчасовою окупацією. Саме на таких територіях школярі пішли на канікули 2 травня. Людмила Михайлівна також наголосила, що в нинішніх умовах воєнного стану актуалізувалось питання про підготовку документів про повну загальну середню освіту. За попередньою інформацією, їх планують виготовляти в електронному вигляді з реєстраційним номером, що значно спростить їх одержання випускниками ЗЗСО, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях і які не зможуть отримати надруковані документи про завершення закладу освіти.
Керівниця департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк розповіла про основні питання завершення навчального року, зокрема наголосила, що в закладах загальної середньої освіти м. Запоріжжя навчання буде тривати до 3 червня 2022 року. Юлія Валеріївна також окреслила проблеми, які постали перед освітянами України й Запоріжжя зокрема. Йдеться, серед іншого, про дефіцит бюджету для закладів загальної середньої освіти й про переміщення учнів та їхніх батьків за межі області й за кордон.
У своєму виступі проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура зазначив, що розглядає проблеми, пов’язані з цьогорічним вступом до закладів вищої освіти, не лише як представник вишу, але й як батько старшокласниці. Серед найголовніших складнощів – відсутність на сьогодні документів від Міністерства освіти і науки України, які б на законодавчому рівні регламентували проведення вступної кампанії. Зокрема, невідомі самі терміни проведення вступної кампанії, хоча можна припустити, що Національний мультипредметний тест проводитимуть у липні, а освітній процес розпочнеться, в кращому випадку, в жовтні. Також у багатьох вступників та їхніх батьків виникають питання щодо Національного мультипредметного тесту й мотиваційного листа.
Ректор Микола Фролов своєю чергою підкреслив необхідність провадити послідовну інформаційно-консультаційну роботу серед вступників, аби допомогти їм розібратися з особливостями цьогорічної вступної кампанії. Також він запевнив, що ЗНУ на сьогодні виступає базою проведення НМТ й для цього задіяні 6 аудиторій, але виш має достатню матеріально-технічну базу і за потреби може її використати задля сприяння цьогорічним вступникам. При цьому учасники заходу погодилися, що на сьогодні випускники шкіл з окупованих територій не можуть взяти участь у цьому тесті, тож, на жаль, не всі абітурієнти перебувають у рівних умовах. Проректор Олександр Гура закликав освітян об’єднати зусилля, аби донести всю необхідну інформацію до учасників вступної кампанії. Він запевнив, що представники університету готові зустрічатися з випускниками шкіл та їхніми батьками, надавати інформаційні консультації вчителям, пояснювати всі аспекти вступу-2022.
Своєю чергою, начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Галина Микитів наголосила, що до 15 травня триває реєстрація на безкоштовний пробний Національний мультипредметний тест, який в останній тиждень травня відбудеться на базі системи електронного забезпечення навчання Moodle ЗНУ. Викладачі університету адаптували питання так, аби вступники мали змогу перевірити рівень знань з української мови, математики й історії України. Причому кількість спроб його проходження не обмежена, тож можливі сигнали повітряної тривоги чи перебої з інтернетом не стануть вступникам у цьому на заваді. Відтак, майбутні вступники ще можуть зареєструватись на пробний мультипредметний тест і перевірити свої знання:
https://signup.znu.edu.ua/index.php?r=student%2Fregistration&id_group=83
Крім того, вже розроблений графік консультацій з підготовки до Національного мультипредметного тесту та творчих конкурсів: https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=56729&lang=ukr&news_code=u-znu-dlya-abituri--ntiv-oprilyudnili-grafik-konsultatsij-iz-pidgotovki-do-prokhodzhennya-natsionalnogo-multipredmetnogo-testu
Науково-педагогічні працівники ЗНУ допоможуть абітурієнтам підготуватись до успішного проходження НМР, розкажуть про те, як писати мотиваційні листи, про важливі технічні моменти, про теми, котрі під час підготовки вимагають особливої уваги, тощо. На основі результатів пробного тесту в ЗНУ проведуть семінари з аналізу помилок для педагогічних працівників. Представники юридичного факультету готові організувати низку вебінарів, присвячених правовим аспектам освіти в умовах дії воєнного стану, надати необхідну допомогу вчителям, провести для них консультації.
Ректор Микола Фролов закликав усіх присутніх об’єднати зусилля, аби спільно долати складнощі воєнного часу. Зокрема, разом працювати задля того, щоб випускники шкіл мали змогу подолати всі етапи вступної кампанії та стати студентами закладів вищої освіти.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини