Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці юридичного факультету ЗНУ розповіли запорізьким освітянам про особливості правового режиму воєнного стану

Науковці юридичного факультету ЗНУ розповіли запорізьким освітянам про особливості правового режиму воєнного стану

Науковці юридичного факультету ЗНУ розповіли запорізьким освітянам про особливості правового режиму воєнного стану
10.05.2022 15:45 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет правопросвітницька діяльність співпраця із закладами дошкільної освіти вебінар

Представники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) започаткували новий правопросвітницький проєкт «Освіта в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні». Це – низка навчально-методичних вебінарів, цільова аудиторія яких – освітяни Запорізької області. Під час онлайн-зустрічей науковці юридичного факультету висвітлять правові питання. особливо актуальні в умовах воєнного стану. П’ятого травня науково-педагогічні представники ЗНУ провели перший вебінар, адресований співробітникам закладів дошкільної освіти.

На початку заходу його учасників привітала декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць. Вона наголосила на важливості знання правових аспектів різних галузей життєдіяльності в умовах дії воєнного стану. Тетяна Олександрівна запевнила, що юридичний факультет ЗНУ завжди плідно співпрацював з освітянами. Тож зараз, у цей важкий для всієї країни час, його науковці започаткували новий важливий проєкт, адресований представникам закладів дошкільної та середньої освіти. Також вона додала, що всі актуальні запитання учасники заходу можуть поставити лекторам й відразу отримати відповіді. Їхні побажання щодо висвітлення певних правових тем враховуватимуться при розробці подальших лекцій.
Директорка департаменту освіти і науки Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації Людмила Бухаріна зазначила, що такі семінари дуже актуальні. Зараз багато хто потребує юридичної консультації щодо питань, із якими люди щоденно зіштовхуються в умовах дії воєнного стану. Вона подякувала ЗНУ та, зокрема представникам юридичного факультету під керівництвом декана Тетяни Коломоєць, за таку можливість, надану освітянам. Людмила Михайлівна висловила впевненість у тому, що захід буде інформаційно насиченим і корисним.
На початку заходу доцент кафедри цивільного права Дмитро Луц дав визначення колабораційної діяльності, розповів про її різновиди та покарання для колаборантів, прописані на законодавчому рівні. Він наголосив, що важливо донести до мешканців тимчасово окупованих територій, що російські загарбники розповсюджують фейки та що далеко не всі мешканці цих територій – колаборанти. Про правові аспекти волонтерства, його різновиди та регулювання на законодавчому рівні йшлося в доповіді професорки кафедри конституційного та трудового права Наталії Верлос. Також пані Наталія розповіла про конституційно-правовий статус біженців, внутрішньо-переміщених осіб та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту. Вона на конкретних прикладах пояснила різницю в цих статусах. Неабияке зацікавлення серед учасників заходу викликало роз’яснення питань застосування міграційного законодавства. У виступі в.о. завідувача кафедри конституційного та трудового права Сергія Омельянчика та доцентка кафедри адміністративного та господарського права Ії Пелех йшлося про новели правового регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану в Україні.
Наприкінці заходу слухачі скористалися можливістю поставити конкретні правові питання спікерам-правникам. На всі запитання представники юридичного факультету надали конкретні відповіді. Учасники вебінару подякували його організаторам й запевнили, що цей захід був корисним для всіх них і висловили сподівання на подальші зустрічі.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини