На базі ЗНУ відбувся тренінг для волонтерів Запоріжжя від представників міжнародної неурядової організації «Лікарі без кордонів»

Нещодавно на базі навчального корпусу № 5 ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся тренінг-практикум на тему «Надання першої психологічної допомоги волонтерами». Ініціаторами та організаторами заходу стали представники адміністрації ЗНУ, зокрема ректор Микола Фролов і проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, і декани факультетів університету – Тетяна Коломоєць (юридичного), Володимир Мільчев (історичного) й Ольга Пономаренко (соціальної педагогіки та психології).
Підставою для проведення цього заходу стало те, що ЗНУ в умовах військової агресії російської федерації долучився до масштабної роботи з надання допомоги тимчасово-переміщеним до Запоріжжя особам, які були евакуйовані з міст Маріуполя, Поліг, Бердянська, Оріхова й Гуляйполя та які наразі мешкають в університетських гуртожитках. Їм допомагають учасники Волонтерського центру ЗНУ, серед яких – викладачі, співробітники та студенти вишу.
На початку заходу відбулося знайомство між його учасниками, серед яких були представники благодійної організації «БФ "Паляниця"», Волонтерського центру ЗНУ та його факультетів. Цього дня учасники волонтерського руху м Запоріжжя зустрілися з викладачами, які безпосередньо відповідають за напрям життєдіяльності на факультетах: завідувачка кафедри психології Наталія Губа, завідувачка кафедрою всесвітньої історії та міжнародних відносин Ольга Маклюк, професорка кафедри конституційного та трудового права Наталя Верлос та інші.
Вони взяли участь у восьмигодинному тренінгу, який провели кризова психологиня міжнародної неурядової організації з надання безкоштовної гуманітарної та медичної допомоги «Лікарі без кордонів» (Mеdecins Sans Frontiеres, MSF) Марина Попова та менеджерка в галузі охорони здоров’я MSF Ліна Вілла, яка має чималий досвід із надання першої психологічної допомоги особам, постраждалим у міжнародних військових конфліктах. Під час знайомства волонтери розповіли про свій досвід роботи з надання допомоги тимчасово переміщеним особам, які постраждали в результаті військових дій російської федерації. Вони обговорили проблеми, з якими зіштовхуються у своїй діяльності. Зокрема, йшлося й про психологічні проблеми, про так зване «вигоряння» на роботі. Учасники заходу дізналися, як із цим явищем мають боротися самі волонтери, як дистанціюватися під час роботи з людьми, яким надаєш допомогу, якою має бути ця перша психологічна допомога тощо. Дізнатися більше про діяльність організації «Лікарі без кордонів» можна за лінком: https://www.facebook.com/msf.ukrainian
Під час заходу відбулося також тестування учасників. А ще, вони мали змогу переглянути презентацію, яку підготувала англомовна спікерка Ліна Вілла. У ній йшлося про первинну психологічну допомогу, яку волонтери можуть надати самостійно людині, котра знаходиться у стані стресу. У рамках тренінгу учасників ознайомили з основними поняттями стосовно ППД, факторами, що впливають на реакцію людини на кризові події. Йшлося про збереження власного психічного здоров’я та протидії насильству щодо самих волонтерів. Упродовж тренінгу волонтери взяли участь у виконанні різного роду завдань, ділових ігор, симуляцій різноманітних робочих ситуацій, аби опанувати навички, необхідні для збереження власного ментального здоров’я та для ефективного надання першої психологічної допомоги постраждалим під час воєнних дій в Україні. Окрім практичних занять, учасники тренінгу також отримали в електронному вигляді необхідну літературу, котра знадобиться їм для подальшої діяльності з надання першої психологічної допомоги людям, які евакуювалися із зон проведення воєнних дій або перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Олена Хлистун
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU