Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі факультету журналістики провели профорієнтаційну зустріч зі школярами Запорізького району

12.05.2022 17:02 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність співпраця із загальноосвітніми закладами середньої освіти

Незважаючи на скрутні часи, молодь повинна думати про власне майбутнє, вірячи в краще. Необхідним складником життєвого успіху, безсумнівно, є здобуття вищої освіти, опанування певної професії. Тому колектив факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в ці дні приділяє посилену увагу спілкуванню з потенційними абітурієнтами, здійснює роз’яснювальну роботу серед юнацтва щодо вибору спеціальності та участі у прийдешній вступній кампанії.

Зокрема, 12 травня доцентки кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова та Мирослава Чабаненко дистанційно зустрілися зі старшокласниками гімназії «Інтелект», що в смт Кушугум Запорізького району. Захід люб’язно допомогла організувати заступниця директора з виховної роботи закладу Марія Юдіна. Разом зі школярами на зустрічі були присутні також класні керівниці Тетяна Франко й Ольга Апостолова-Возниця. Викладачки журфаку розпочали свою розповідь із презентації про спеціальності (029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа, 061 Журналістика) й освітні програми (Інформаційно-комунікаційна справа, Журналістика, Реклама і зв’язки з громадськістю, Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання), за якими факультет готує фахівців для медіагалузі.
Хоча напрямів декілька, розмова зосередилась на специфіці, що притаманна професії саме журналіста. Катерина Сіріньок-Долгарьова та Мирослава Чабаненко ознайомили школярів із основними функціями журналістики, підкресливши надзвичайно важливу роль засобів масової інформації у житті суспільства (зокрема було згадано про те, що журналісти України нещодавно колективно отримали найвищу відзнаку в професії – так звану Пулітцерівську премію «За відвагу, витривалість та відданість правді»). Поговорили про сутність щоденної журналістської праці, про етапи, з яких вона складається (збір інформації, перевірка фактів, формування матеріалів, поширення контенту). Наголосили на перевагах професії (розширення зв’язків, особистісний розвиток, цікаве життя, впливовість, володіння інформацією з першоджерел тощо). Вказали на те, що існують певні стереотипи, які стосуються професії журналіста – як позитивні, так і негативні, запропонували розібратися в тому, яке ставлення є найбільш правильним.
У межах презентації факультету журналістики (до речі, в цьому році виповнюється 25 років спеціальності "Журналістика" в ЗНУ"), пролунала також інформація про його відомих випускників. Це ціла плеяда талановитих працівників медіа – як регіонального, так і всеукраїнського рівня (Яна Брензей, «Вікна-новини» СТБ; Євгенія Скорина, телеканал «Business»; Віктор Кіщак, журнал «Forbes Ukraine»; Федір Попадюк, інтернет-видання «Українська правда»; Катерина Степанова «4 канал»; Ігор Гур’єв, портал «Акцент» та багато інших). Школярів ознайомили зі сторінками факультету журналістики в соціальних мережах, де вони особисто можуть познайомитись із вихованцями журфаку. Гості гімназії пояснили, що в розпорядженні факультету є солідна база для проходження практик, а також широкий спектр можливостей для студентів влаштуватися на роботу в ЗМІ своєї мрії.
Викладачки провели експрес-гру в асоціації, в результаті якої була сформована «хмаринка» рис, притаманних журналістиці відповідно до уявлень старшокласників. Школярі «Інтелекту» при цьому виявили неабияку зрілість у розумінні характеру цієї професії, усвідомлення того факту, що вона сприяє соціалізації людини, пов’язана з певними небезпеками та високим рівнем відповідальності перед суспільством! Насамкінець доцентки зупинилися на питаннях цьогорічних особливостей вступу до університету. Школярам нагадали, що триває реєстрація на безкоштовні пробні тести-22. Реєстрація триває до 15 травня за лінком:
Вони звернули увагу учнів на те, що плануються тренінги з написання мотиваційних листів, що можна пройти безкоштовні вебінари з підготовки до національного мультипредметного тесту (які на платформі iLearn https://ilearn.org.ua/ запускають громадська спілка «Освіторія» та ЮНІСЕФ).
Учасники заходу виявили бажання поглибити ознайомлення з факультетом журналістики ЗНУ і висловили сподівання, що колись вдасться проводити подібні зустрічі в умовах мирного часу й оффлайн. Одинадцятикласників запросили вже цього року приєднатися до дружного колективу студентства ЗНУ.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: