Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні правники ЗНУ долучилися до семінару з проблематики викладання професійної діяльності

Майбутні правники ЗНУ долучилися до семінару з проблематики викладання професійної діяльності

Майбутні правники ЗНУ долучилися до семінару з проблематики викладання професійної діяльності
16.05.2022 11:28 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет міжнародна діяльність освітній процес дистанційне навчання семінар

Тринадцятого травня 2022 року представники юридичного факультету Запорізького національного університету взяли участь в онлайн-діалоговому семінарі професора Школи права ім. Вашингтона та Лі Джеймса Молітерно.

Під час заходу йшлося про проблематику змістовних і методологічних аспектів викладання питань професійної відповідальності правника. Метою заходу стало обговорення порівняльних аспектів викладання змістовних питань професійної відповідальності правника із використанням досвіду США. Його учасники розглянули методики уточнення цілей навчання та з’ясування компетентностей, що їх покликаний розвинути курс із професійної відповідальності правника. Відбулася рефлексія щодо різних типів навчальних завдань для студентів і підходів до викладання, що спонукають більшу залученість. Модерував проведення заходу Артем Шаіпов, юридичний радник Програми USAID «Справедливість для всіх». Із привітальними словами до учасників заходу звернулися: Юрій Барабаш, проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Наталія Петрова, заступниця керівника Програми USAID «Справедливість для всіх», і Джеймс Молітерно, професор Школи права ім. Вашингтона та Лі.
Діалог фактично відбувався у вигляді двох тематичних засідань. Першу частину присвятили такій темі, як «Змістовні аспекти викладання питань професійної відповідальності правника (порівняльні аспекти)». Під час неї учасники опрацювали сучасні тренди стосовно доступу до правничої професії у США; відмінності в професійній етиці між різними напрямками професійної правничої діяльності в США. Вони розглянули, якими є тренди в цих питаннях і чи стають чіткішими відмінності між ними? Присутні мали змогу поспілкуватися щодо трендів у питаннях відповідальності за порушення правил професійної етики. Професор Джеймс Молітерно пояснив, якими є тенденції в питаннях професійної відповідальності правників перед суспільством? Другу частину діалогу присвятили методологічним аспектам викладання питань професійної відповідальності правника.
Представники ЗНУ долучилися до обговорення методики уточнення навчальних цілей та компетентностей, що їх покликаний досягнути та розвинути курс з професійної відповідальності правника. Вони виокремили різні типи ключових навчальних завдань для індивідуальної та командної роботи студентів. І, безперечно, відповісти на актуальні запитання сьогодення, а саме: яким є оптимальне співвідношення командних та індивідуальних завдань? Наслідком використання яких типів задач є найбільша залученість студентів? Здобувачі разом із викладачами юридичного факультету ЗНУ та з колегами з інших ЗВО змогли виділити сильні та слабкі сторони викладання питань професійної відповідальності на основі вигаданих фабул і реальних кейсів.
При цьому представники Запорізького національного університету поділилися досвідом викладання відповідних навчальних дисциплін. Вони презентували присутнім підготовлені методичні розробки та продемонструвати досвід співпраці із вітчизняними та зарубіжними колегами щодо вдосконалення методики викладання відповідних навчальних дисциплін на всіх трьох рівнях вищої освіти. Здобувачі та науковці факультету змогли не лише продемонструвати власні напрацювання, а й ознайомитися з досвідом колег, розширити коло друзів і визначити напрямки фахової співпраці в майбутньому.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини