Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні ректорату ЗНУ йшлося про пріоритетні напрямки профорієнтаційної діяльності й підтримку студентів вишу

16.05.2022 16:49 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ректорат освітній процес вступна кампанія-2022

Шістнадцятого травня в Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання ректорату в режимі онлайн. Представники адміністрації вишу, декани факультетів, директори інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні та фахових коледжів, керівники структурних підрозділів під керівництвом ректора Миколи Фролова обговорили актуальні питання, пов’язані із завершенням навчального року в умовах дії воєнного стану та проведенням вступної кампанії-2022.

На початку заходу Микола Олександрович привітав присутніх і наголосив, що на сьогодні набувають особливого значення питання, пов’язані з профорієнтацією. Днями в ЗНУ затвердили поточні правила вступу. На сьогодні триває остаточне редагування документа й розробка його додатків. Цього тижня остаточну версію оприлюднять на сайті університету. Тож на цей документ можна спиратися під час інформування випускників загальноосвітніх закладів середньої освіти та фахових коледжів про перебіг вступної кампанії-2022. Важливим складником профорієнтаційної діяльності стане День відкритих дверей в режимі онлайн, який відбудеться в ЗНУ 28 травня. На сьогодні триває активна підготовка до цього масштабного заходу. До його популяризації серед майбутніх абітурієнтів залучені не лише науково-педагогічні працівники вишу, але й представники студактиву.
Присутні на засіданні ректорату приділили окрему увагу темі завершення навчального року, проведенню підсумкової атестації та видачі дипломів студентам випускових курсів. Під час обговорення йшлося про необхідність для здобувачів освіти вчасно ліквідувати академічну та фінансову заборгованість. Микола Фролов наголосив, що представники ЗНУ допомагають кожному студенту, який потрапив у скруту через війну, однак і самі здобувачі освіти мають демонструвати бажання навчатися й докладати зусилля для здобуття знань. Така спільна праця всіх учасників освітнього процесу забезпечує успіх. Крім того, у виступі ректора йшлося про виплату заробітної плати, збереження майна університету, встановлення цін на навчання в цьому році за різними освітніми програмами, адже уряд скасував для закладів вищої освіти індикативні ціни на навчання.
Перший проректор Олександр Бондар у своєму виступі наголосив, що зараз, після затвердження на рівні МОН України порядку прийому до вишів, процеси, пов’язані із забезпеченням проведення вступної кампанії, прискорилися на загальнодержавному рівні. Він прозвітував про роботу над правилами вступу до ЗНУ й закликав приділити особливу увагу роботі над правилами вступу до фахових коледжів вишу. Крім того, Олександр Григорович зазначив, що на сьогодні в університеті принципи формування рейтингового списку студентів, які отримуватимуть стипендію в наступному семестрі, залишаються без змін: необхідні бали нараховуватимуться як за академічні успіхи, так і за позанавчальну діяльність. Проректор проінформував присутніх про лист МОН України, у якому йдеться про продовження виплати стипендій молодим вченим. Нагадав він і про необхідність висунути кандидатури студентів на отримання Стипендії імені Героїв Небесної Сотні.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура розповів про результати моніторингу освітнього процесу: близько 50% студентів навчаються синхронно, відвідуючи лекції онлайн, ще 30% – асинхронно, отримуючи індивідуальні завдання, а 20% не виходять на зв'язок. Говорячи про атестацію для студентів-заочників, яка незабаром розпочнеться у виші, проректор наголосив, що до неї обов’язково має входити тестовий складник. Він закликав деканів забезпечити максимальну можливість пройти атестацію для всіх студентів. Також у його виступі йшлося про забезпечення всім абітурієнтам доступу до участі у вступній кампанії до ЗНУ. Для зручності абітурієнтів творчі конкурси проходитимуть в онлайн-режимі, дистанційно відбудеться складання фахового тесту для вступу до магістратури. Олександр Іванович також зазначив, що для участі в пробному Національному мультипредметному тесті, який відбудеться в ЗНУ вже наступного тижня, зареєструвалося 1138 осіб.
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук доповів, що на сьогодні до аспірантури ЗНУ вступили 86 осіб, а ще 2 – до докторантури. Також він прозвітував про діяльність волонтерського центру й подякував його учасникам за активність. Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов розповів про стан акредитації різних освітніх програм. Начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів висвітлила питання підготовки до проведення пробного Національного мультипредметного тесту на базі ЗНУ та до майбутнього Дня відкритих дверей у виші. Під час засідання також виступили з робочими питаннями та звітами проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір, голова профспілкового комітету університету Борис Павловський, в.о. начальника центру освітніх послуг для іноземних громадян Карім Ель Гуессаб, головна бухгалтерка Оксана Арістова, начальниця відділу кадрів Наталя Котляренко, керівниця навчального відділу Валентина Горлач, начальниця відділу виховної роботи Світлана Кондратенко та голова студентської ради вишу Моніка Татевосян. Наприкінці ректорату Микола Олександрович подякував усім присутнім. Він закликав усіх представників ЗНУ об’єднати зусилля задля вдалого завершення навчального року та проведення вступної кампанії-2022.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: