Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науково-педагогічні працівники факультету іноземної філології навчають студентів Ургенчського державного університету (Узбекистан)

Потужна наукова діяльність викладачів кафедри романської філології і перекладу Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), які забезпечують якісну підготовку бакалаврів і магістрів зі спеціальностей «Французька мова і література», «Переклад (французький)», відома далеко за межами нашої країни. У рамках Угоди про співробітництво між ЗНУ й Ургенчським державним університетом (Республіка Узбекистан), доцентку кафедри Юлію Третяк запросили впродовж семестру викладати французьку мову у виші-партнері.

Представниця факультету іноземної філології ЗНУ проводить як теоретичні курси з французької мови та новітніх методик викладання французької мови, так і практичний курс французької мови на другому, третьому та четвертому курсах бакалаврату. На її заняття приходять не тільки студенти тих академічних груп, в яких вона викладає, але й студенти інших груп і курсів. Проте, як зазначає сама Юлія Юріївна, вона дуже сумує за своїми українськими студентами та чекає тієї миті, коли повернеться до рідного факультету. За час перебування в Узбекистані викладачка ЗНУ неодноразово зустрічалась із представниками посольства Франції: аташе з питань мови і культури Лораном Оріолем й аташе з питань освіти Сержем Белліні, які з повагою відзначили гідний рівень представлення франкофонної України в Республіці Узбекистан та високий професіоналізм Юлії Юріївни.
Цікаво, що з 2005 по 2008 роки Серж Белліні представляв Французьку Республіку в Україні. Виконуючи обов’язки аташе з питань вищої освіти, він щорічно відвідував факультет іноземної філології ЗНУ, тож особисто знайомий з усіма викладачами кафедри романської філології і перекладу. Він активно сприяв стажуванню українських студентів і викладачів у Франції, брав участь в організації наукових і культурно-освітніх заходів, що проходили під егідою посольства Франції на факультеті іноземної філології ЗНУ. Тож ця зустріч в Ургенчі була несподіваною та надзвичайно емоційною. Під час неї багато добрих слів пролунало на адресу кафедри, її викладачів і студентів. На думку Сержа Белліні, кафедра романської філології і перекладу Запорізького національного університету – одна з найпотужніших в Україні. Представник посольства, щиро переймаючись трагічною ситуацією, в якій опинились добре знайомі та дорогі йому люди, колеги, всі українці, висловив впевненість у неминучій перемозі українського народу. Представники факультету іноземної філології Запорізького національного університету, зокрема кафедри романської філології і перекладу впевнено дивляться в майбутнє, активно сприяють Перемозі рідної країни та чекають на зацікавлених, творчих, мотивованих студентів.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: