Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ювілей святкує талановита мисткиня та вчена Юліана Гончаренко

Ювілей святкує талановита мисткиня та вчена Юліана Гончаренко

Ювілей святкує талановита мисткиня та вчена Юліана Гончаренко
18.05.2022 09:02 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультету соціальної педагогіки та психології ювілей поздоровлення

Доцентка кафедри акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Юліана Гончаренко приймає щирі вітання з нагоди свого дня народження. І хоча науковий складник – досить потужна частина життя іменинниці, проте не менш важливим лишається діяльність пані Юліани як режисерки, постановниці та дуже талановитого хореографа (особливо в контексті пластичної техніки). Роботи мисткині знані не лише в Україні, але й за її межами.

Ювілей – особливе свято, коли на адресу іменинниці лунають не лише найщиріші привітання й побажання. Також це – чудовий привід, аби від усього серця подякувати дивовижній і талановитій особистості, досвідченій педагогині, яка майже половину свого життя та плідної творчої діяльності присвятила підготовці нового покоління діячів української сцени. Важко переоцінити внесок Юліани Володимирівни в розвиток і процвітання як рідної для неї кафедри, так і всього Запорізького національного університету, який уже давно справедливо вважається колискою цілої плеяди митців, добре знаних як в Україні, так і за її межами. А ще, це свято – можливість прослідкувати як міцнів і розквітав талант шановної ювілярки, згадати про її численні перемоги та досягнення й побажати їй невпинного руху до все нових висот.
Юліана Володимирівна виступає постійною активною учасницею різноманітних творчих конкурсів і заходів. Наразі вона – володарка диплома Гран-прі фестивалю «Різдвяні вогні» в Угорщині, Першої премії ІV Міжнародного фестивалю в Болгарії у номінації «Естрадно-сучасної хореографії», диплома «За кращу хореографічно-постановчу діяльність». Пані Юліана – дипломантка II премії IV Всеукраїнського фестивалю танцю «Сузір’я мрій». У 2008 році отримала Стипендію міського голови Запоріжжя в номінації «Кращий працівник шкільного та позашкільного закладу освіти, який має переможців у творчих і міжнародних конкурсах». Цей перелік можна продовжувати довго. І за кожною нагородою – напружена праця, прагнення до перемоги, бажання невпинно рухатись уперед, до все нових висот. Так, у 2012 році мисткиня здійснила постановку хореографічної вистави «Замазура» за мотивами п’єси Я. Гловацького, яку нагородили спеціальним Дипломом Вищої театральної нагороди Придніпров’я – «Січеславна-2012». У 2014 році ця вистава отримала Диплом І ступеня на V Міжнародному театральному фестивалі імені Г. Гьокчера (Туреччина). У 2013 році Юліана Володимирівна також поставила хореографічну виставу «Вероніка вирішує померти» за мотивами однойменного твору письменника Пауло Коєльо, у 2014 році – хореографічну виставу «Аліса в Дивокраї» за мотивами казки Л. Керролла. У 2015-2016 роках шановна іменинниця створила хореографічну виставу «Великий Гетсбі» за мотивами однойменного роману Френсіса Скотта. Це загальноукраїнське та закордонне визнання переконливо свідчить не лише про талант, а й про вміння здивувати вимогливе журі справді бездоганною постановкою й неординарним сценічним прочитанням творів. Юліана Гончаренко керує народним танцювальним колективом студії танцю «UMOUTIONS – твій рух». Він нагороджений Дипломами та Почесними грамотами на танцювальних конкурсах, гастролює Україною та за її межами. Неодноразово ювілярка ставала головою журі всеукраїнських, регіональних хореографічних фестивалів і конкурсів (у м. Запоріжжі – «Терпсихора», «Спадщина», у м. Києві – «Золоті лелеки» та інші). Саме вона стала засновницею хореографічних спектаклів за участю студентів спеціальності «Театральне мистецтво». У своєму напруженому робочому й творчому графіку вона знаходить час, аби проводити майстер-класи й відкриті заняття з хореографії для творчої молоді. А ще, Юліана Володимирівна багато уваги приділяє вихованню естетичної культури й свідомості студентів факультету СПП, адже вона надає цьому питанню важливого значення. Вона мотивує творчу молодь до розвитку й вступу на творчі спеціальності ЗНУ, проводячи плідну профорієнтаційну діяльність серед старшокласників міста, яких цікавлять творчі професії.
«Нехай запорукою Вашого подальшого успіху й надалі слугуватимуть притаманна Вам, шановна ювілярко, наполегливість і впевненість у досягненні поставленої мети, сила творчого духу, помножені на вроджену мудрість, людяність та порядність, які повсякчас підкріплюються любов’ю до рідної землі і бажанням передавати свій творчий запал усе новим поколінням акторів та діячів української сцени! Від усього серця бажаємо Вам Перемоги й мирного неба над головою, щастя й усіляких гараздів, подальшого творчого розвитку на благо не лише Запорізького національного університету. а й усього запорізького краю!» – із такими щирими словами привітання до Юліани Гончаренко цього чудово дня звертають її колеги, друзі й однодумці. Керівництво вишу та факультету, колеги й учні пишаються талантами мисткині. Вони глибоко цінують її вмінням донести естетику прекрасного й творчого початку людини й всесвіту до серця кожного, кому пощастило спілкуватися із нею. Зі святом Вас, браво!

Для довідки
Юліана Гончаренко – випускниця факультету хореографії Київського національного університету культури і мистецтв. Деякий час вона працювала викладачем хореографії на базі Комплексу естетичного виховання № 66, потім продовжила свою викладацько-педагогічну діяльність на кафедрі теорії і методики соціокультурної роботи на той час Запорізького державного університету (2001). А вже з 2004 року обіймала посаду викладача хореографії, потім – старшого викладача, доцента (з 2010) кафедри акторської майстерності ЗНУ. При цьому її плідна викладацька діяльність поєднувалася з науковою. У 2007 році Юліана Володимирівна закінчила аспірантуру (денне відділення) Запорізького національного університету. У 2009 році захистила кандидатську дисертацію (кандидатка педагогічних наук), і в 2012 році їй присвоїли вчене звання доцентки. Юліана Гончаренко – авторка понад півсотні наукових праць із хореографії, серед яких – методичні рекомендації з курсу «Хореографія» для студентів рівня вищої освіти «Бакалавр», навчальний посібник із курсу «Вступ до спеціальності», навчально-методичний посібник із курсу «Хореографія» із грифом МОН України. Вона виступає з доповідями на міжнародних, всеукраїнських і регіональних науково-практичних конференціях, публікує статті в наукових виданнях. А ще, як опонентка присутня під час захистів кандидатських дисертацій за творчими фахами у Вчених радах провідних вишів України. Окрім іншого, вона відповідає за науково-методичну діяльність викладачів кафедри акторської діяльності. Для студентів спеціальності «Сценічне мистецтво» факультету СПП Юліана Володимирівна викладає низку дисциплін творчого спрямування: «Хореографія», «Мистецтво балетмейстера», «Теорія та методика хореографії» та інші теоретичні й прикладі курси. Водночас вона керує науковою роботою студентів, які виступають на науково-практичних конференціях ЗНУ. Крім того, шановна мисткиня – хореограф-постановниця та режисерка багатьох концертних танцювальних номерів студентів 1-4 курсів, а також – дипломних вистав. Ювілярка провадить мистецько-просвітницьку роботу на телеканалах «Запоріжжя» й «ТВ-5». За сумлінну працю, плідну роботу зі студентами шановна іменинниця неодноразово нагороджена почесними грамотами ректорату ЗНУ, зокрема з нагоди 20-річчя від дня заснування факультету СПП та 15-річчя від дня заснування кафедри.


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини