
Правники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) під керівництвом декана юридичного факультету Тетяни Коломоєць продовжують успішно реалізовувати важливий просвітницький «Освіта в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні». Це – низка навчально-методичних вебінарів, цільова аудиторія яких – освітяни Запорізької області. Днями вони провели друге онлайн-заняття, розраховане на співробітників закладів дошкільної освіти. Це заняття, як і попереднє, мало практичне спрямування й викликало чималий інтерес у представників освітянської спільноти.
Актуальність і важливість ініціативи науково-педагогічних працівників ЗНУ відзначила директорка департаменту освіти і науки Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації Людмила Бухаріна. За її всестороннього сприяння й відбувається реалізація цього проєкту. Важливим свідченням своєчасності й необхідності таких занять виявилося й ставлення до вебінару самих його учасників. Вони настільки активно ставили питання щодо перших тем семінару, що доцент кафедри цивільного права Дмитро Луц на початку заходу продовжив свою попередню розповідь. Йшлося про визначення й різноманітні прояви колаборації на тимчасово окупованих територіях і про перші судові рішення щодо винесення покарання особам, звинувачених у колабораціонізмі.
Також Дмитро Луц розповів про те, як в умовах воєнного стану здійснюється реєстрація шлюбів, народження дітей, шлюбів і смертей. Зокрема, він розглянув на конкретних прикладах, що робити мешканцям окупованих територій чи населених пунктів, які перебувають на лінії ведення бойових дій, аби в майбутньому такі акти реєстрації були визнані законними на території України. Серед іншого, він наголосив на спрощенні процедури реєстрації шлюбу, зокрема на можливості його укладання, коли один з учасників перебуває в онлайн-режимі. Також під час заходу йшлося про дефініцію поняття «дитина, постраждала внаслідок бойових дій», про законодавчі особливості евакуації дітей, які належать до вразливих категорій і законодавчих ініціатив, спрямованих на захист їхніх прав. У виступі доцента кафедри цивільного права Георгія Самойленка йшлося про механізм стягнення компенсації за пошкодження/зруйнування майна внаслідок збройного конфлікту. Він розглянув кілька практичних кейсів і надав поради учасникам заходу щодо правового алгоритму дій у цій ситуації. Обидва доповідача надали відповіді на всі запитання аудиторії.
Наприкінці заходу декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць подякувала всім присутнім за участь, активність і зацікавленість під час вебінару. Вона зазначила, що всі представники дошкільних закладів освіти в результаті отримають сертифікати про підвищення кваліфікації. А всі охочі зможуть приєднатися до подальших правопросвітницьких вебінарів представників ЗНУ, розрахованих на співробітників загальноосвітніх закладів середньої освіти.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU