Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Абітурієнтів ЗНУ запрошують вступати на спеціальності «Інформаційні системи і технології» та «Комп’ютерні науки»

Абітурієнтів ЗНУ запрошують вступати на спеціальності «Інформаційні системи і технології» та «Комп’ютерні науки»

Абітурієнтів ЗНУ запрошують вступати на спеціальності «Інформаційні системи і технології» та «Комп’ютерні науки»
20.05.2022 12:01 Все Головні новини Факультети Математичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність вступна кампанія-2022

Представники математичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) запрошують на навчання абітурієнтів, які прагнуть навчатися за престижною спеціальністю і в майбутньому стати висококваліфікованими конкурентноспроможними фахівцями. При цьому вони прагнуть, щоб вступники зробили усвідомлений вибір, тож розповідають про особливості навчання на спеціальностях факультету. Сьогодні йдеться про «Інформаційні системи і технології» та «Комп’ютерні науки».

Спеціальність «Інформаційні системи і технології»
Цікавишся IT-технологіями, інформаційними системами чи просто програмуванням? Мрієш стати фахівцем із розробки та супроводу інформаційних проєктів різного призначення? Тоді «Інформаційні системи і технології» – це спеціальність саме для тебе. Її особливість – вивчення теоретичних основ й інструментальних засобів створення та використання інформаційних технологій у різних галузях людської діяльності. А також – принципів оптимізації, моделей і методів прийняття рішень за умов невизначеності при створенні інформаційних систем різного призначення; розроблення теоретичних і прикладних засад побудови та впровадження інтелектуальних інформаційних технологій для створення новітніх систем накопичування, переробки, збереження інформації та систем управління; сучасних технологій проєктування та розробки програмного забезпечення; технологій і методів проєктування інформаційних систем; апаратних засобів створення та підтримки сучасних інформаційних мереж.
Теоретичний зміст предметної області включає поняття та принципи вищої та прикладної математики, програмування, комп’ютерного та математичного моделювання, інтелектуальної обробки даних, системного аналізу й проєктування, інформаційного менеджменту, системної інтеграції й адміністрування, управління ІТ-проєктами, архітектури підприємств та IT-інфраструктури, як таких, що забезпечують набуття відповідних компетенцій випускником.
Складники. У галузі інформаційних систем і технологій виокремлюються наступні напрямки:
- Комп'ютерна графіка;
- Комп'ютерні мережі;
- Операційні системи;
- Теорія алгоритмів і програмування;
- Аналіз алгоритмів;
- Безпека інформаційних систем;
- Веб-програмування;
- Об'єктно-орієнтоване проєктування та моделювання;
- Проєктування інформаційних систем;
- Системне програмування й архітектура комп'ютерів;
- Технології програмного забезпечення;
- Управління ІТ-проєктами.
Основні задачі, які зможе вирішувати випускник у майбутньому:
- Розробка базового програмного забезпечення для зберігання, перетворення, захисту, обробки, передачі й отримання інформації;
- Розробка прикладного програмного забезпечення;
- Розробка й експлуатація Web-серверів;
- Розробка програмних застосувань для мобільних пристроїв на базі Android i iOS;
- Адміністрування реляційних та нереляційних баз даних;
- Системне адміністрування в OC UNIX i MS Windows Server;
- Використання інтернет-сервісів і веб-технологій при реалізації розподілених інформаційних систем;
- Розробка технологій створення та використання «розумних» пристроїв на основі інтернету речей;
- Реалізація цифрової обробки відео- та аудіоінформації;
- Формувати нові ідеї та реалізовувати їх у проєктах;
- Організовувати роботу малих колективів.
Працевлаштування. На фахівців з інформаційних систем і технологій існує великий попит там, де проводиться розробка й інтенсивне використання комп'ютерних інформаційних систем і технологій. Основні місця роботи – ІТ-компанії, малий та середній бізнес, банки, виробничі об'єднання, науково-дослідницькі заклади, інформаційно-обчислювальні центри, заклади освіти та держуправління.

Спеціальність «Комп’ютерні науки (Computer science)»
Багато людей загалом і при виборі спеціальності для вступу на навчання до вишу зокрема часто запитують: «Що за спеціальність така? Чи я стану науковцем-теоретиком чи практиком? У чому актуальність? Чи є потреба суспільства на таких фахівців?». Пропонуємо розібратись у цих питаннях. Назва «комп'ютерні науки» взагалі не нова, за кордоном уже давно всі напрямки діяльності людини, пов'язані з розробкою та функціонуванням обчислювальних систем (як-то апаратура або програми) зветься computer science, у нас довго тримався термін інформатика. Така назва потроху витісняється уніфікованим поняттям комп'ютерні науки.
Складники. У галузі комп'ютерних наук виокремлюються такі напрямки:
- Інформація, її типи, форми подання й обробки;
- Алгоритми;
- Структури даних;
- Мови програмування;
- Архітектура комп’ютерних систем;
- Операційні системи;
- Комп'ютерні мережі;
- Розробка програмного забезпечення;
- Бази даних та інші інформаційні системи;
- Штучний інтелект;
- Комплексна взаємодія людини та комп'ютерної системи.
Вимоги. Фахівець із комп'ютерних наук має впевнено використовувати такі здобуті під час навчання, практики та самовдосконалення навички: алгоритмічне мислення, подання інформації й інформаційної взаємодії, програмування, проєктування, використання та супровід інформаційних систем різної спеціалізації. Бути майстром, реальним фахівцем із комп'ютерних наук можливо за умови комплексного вивчення перерахованих складників комп'ютерних наук з урахуванням їх взаємодії та інтеграції.
Що вивчають студенти спеціальності 122 «Комп'ютерні науки»? Вони отримують і вдосконалюють знання в галузях експлуатації комп'ютеризованих систем; створюють програмні продукти, WEB-технології та дизайн; управляють ІТ-проєктами; технологіями кодування та обробки інформації (зокрема, мультимедійної). Під час виробничих практик майбутні фахівці знайомляться з технологіями розробки та застосування інформаційних систем різної спрямованості.
Працевлаштування. На фахівців із комп'ютерних наук існує великий попит там, де ведеться розробка та інтенсивне використання комп'ютерних інформаційних систем і технологій. Основні місця роботи – ІТ-компанії, малий і середній бізнес, банки, виробничі об'єднання, науково-дослідницькі заклади, інформаційно-обчислювальні центри, заклади освіти та держуправління. За час навчання можна вивчитись на бакалавра.
Кваліфікація в дипломі. Бакалавр із комп’ютерних наук. Фахівець з інформаційних технологій, вчитель інформатики
Випускники можуть працювати за професіями згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:
2010:3121.2 Технік із системного адміністрування;
3121.2 Фахівець з інформаційних технологій;
3121.2 Фахівець із розробки та тестування програмного забезпечення;
3121.2 Фахівець із розроблення комп’ютерних програм;
3340 Вчитель, лаборант (освіта).
Варто відзначити, що студенти математичного факультету отримують підготовку високої якості. Тому їх уже з 2-3 курсів спочатку на оплачуване стажування, а потім на постійне місце роботи запрошують провідні запорізькі ІТ-кампанії.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини