Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ІННІ ім. Ю. Потебні взяли участь в обговоренні відбудови поствоєнної України

Науковці ІННІ ім. Ю. Потебні взяли участь в обговоренні відбудови поствоєнної України

Науковці ІННІ ім. Ю. Потебні взяли участь в обговоренні відбудови поствоєнної України
23.05.2022 13:23 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University наукова діяльність онлайн-конференція міжнародна діяльність співпраця із закладами вищої освіти

На запрошення керівництва та науковців НТУ «Дніпровська політехніка» (організатори заходу) й за дорученням ректора Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Миколи Фролова двадцятого травня 2022 року директорка інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету Наталя Метеленко та завідувачка кафедри промислового та цивільного будівництва Ірина Арутюнян взяли участь у Міжнародній конференції ідей за результатами проведення засідання Міжнародного круглого столу «Поствоєнна економіка України – інноваційно-інвестиційний проєкт розвитку».

Модераторка конференції, професорка кафедри управління проєктами Київського національного університету будівництва і архітектури Олена Бондар привітала всіх учасників і для відкриття конференції надала слово д.е.н., професору, заслуженому працівнику освіти України, лауреату Державної премії в галузі науки і техніки, ректору КНУБА Петру Кулікову. У своєму виступі Петро Мусійович зазначив, що «Україна потребує розробки стратегії відбудови, і ми, науковці, освітяни, консолідуємо зусилля на цьому напрямку та сподіваємось на підтримку держави та міжнародних партнерів». Із вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник голови спілки ректорів України, ректор НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський.
У роботі конференції взяли участь засновник і Президент Української асоціації управління проєктами «Укрнет», член Ради директорів Міжнародної асоціації управління проєктами (ІРМА), завідувач кафедри управління проєктами КНУБА, д.т.н., професор Сергій Бушуєв; професор Igbal Babayev (Баку, Азербайджан); професор Carsten Wolff (Німеччина, Дортмунд); професор Hiroshi TANAKA (Японія). А також – завідувач кафедри інформаційних технологій проєктування та прикладної математики, д.т.н., професор Олександр Терентьєв і проректор з перспективного розвитку НТУ «Дніпровська політехніка», професор Микола Трегуб. Про необхідність інженерної підготовки територій у поствоєнний період нагадала д.т.н., професорка Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова Марія Сухонос. Вона підтримала думку, що сьогодні відбулась інтеграція спеціальностей і компетентностей (технічних, економічних, фахівців із державного управління та менеджерів). Необхідно професійно підійти до формування справедливої вартості відновлюваних об’єктів (обстеження будівель і споруд; створення експертних груп з оцінки об’єктів, які потребують відновлення). Марія Костянтинівна констатувала, що в Харкові вщент зруйнована транспортна логістика; пошкоджена вагома частка промислових підприємств; порушені функції Метрополітену; зазнали руйнувань університети. Але вже сьогодні міжнародні партнери з Англії та Італії мають власне бачення відбудови Харкова.
Власну думку щодо формування адаптивного інструментарію поствоєнного розвитку України висловили проректор НУ «Львівська політехніка, д.т.н. Роман Корж; д.е.н., професор, директор Інституту адміністрування та післядипломної освіти НУ «Львівська політехніка» Любомир Пилипенко; д.т.н., професор Костянтин Зеленський (ТНТУ ім. Івана Пулюя). Науковці особливу увагу приділили питанням енергоефективної незалежності будівель. Важливу інформацію отримали учасники Конференції від Світлани Шитікової – координаторки проєкту Erasmus+ в Україні. Вона звернула увагу на те, що сьогодні велика кількість проєктів спрямована в Україну й порадила більш плідно спілкуватись усім університетам зі своїми міжнародними партнерами з питань академічної мобільності. А також – модернізувати свої програми в умовах проєктів мобільності, що вже діють, використовувати гнучкі технології, які надає програма Erasmus+. Світлана Шитікова підкреслила, що сьогодні спостерігається потужна згуртованість і взаємодопомога між університетами як в Україні, так і на міжнародному освітньому й науковому просторі.
Із детальними поясненнями виступила начальниця управління з питань гуманітарної, соціально-культурної галузі та освіти виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради Лілія Гиренко, яка презентувала умови вступу абітурієнтів – випускників 11-х класів у 2022 році та алгоритм їхньої участі в національному мультипредметному тестуванні. За результатами обговорення проблемних питань і дискусії з приводу їх вирішення затвердили проєкт рішення щодо формування адаптивного інструментарію поствоєнного розвитку України та окреслили «дорожню карту» взаємодії інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету з КНУБА (м. Київ), НТУ «Дніпровська політехніка», НУ «Львівська політехніка», ТНТУ ім. Івана Пулюя, Харківським національним університетом міського господарства ім. О.М. Бекетова.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини