Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колеги та студенти вітають із ювілеєм професорку інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні Зою Ніконову

23.05.2022 15:14 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім Ю М Потебні ювілей поздоровлення

Днями науково-педагогічні працівники, співробітники та здобувачі освіти привітали з ювілеєм професорку кафедри мікроелектронних та електронних інформаційних систем інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю.М. Потебні Зою Ніконову. Цього дня на її адресу лунали щирі побажання всього найкращого та слова глибокої подяки за багаторічну натхненну праці на благо закладу вищої освіти, який давно вже став для неї рідним.

У 1977 році Зоя Андріївна з відзнакою закінчила Запорізький індустріальний інститут за спеціальністю «Напівпровідники та діелектрики». У 1997 вона році захистила кандидатську дисертацію в Херсонському державному технічному університеті й отримала науковий ступінь кандидата технічних наук. У 1999 році їй присвоїли вчене звання доцентки кафедри фізичної та біомедичної електроніки, а в 2003 – професорки на той час Запорізької державної інженерної академії (ІННІ ЗНУ ім. Ю.М. Потебні). Під час 45-річної роботи на базі цього вишу, вона провадила успішну науково-дослідницьку діяльність у лабораторіях науково-дослідної частини та на його кафедрах. У 1997-2000 роках науковиця обіймала посаду заступника декана заочного факультету, у 2000-2009 роках була деканом факультету електронної техніки, а з 2009 по 2016 роки – проректоркою з науково-педагогічної роботи. Із 2019 року вона продовжує працювати на кафедрі мікроелектронних та електронних інформаційних систем ІННІ ЗНУ ім. Ю.М. Потебні.
Шановна ювілярка знаходиться в постійному творчому й науковому пошуку, невпинно підвищує свій кваліфікаційний рівень на підприємствах міста, таких як «Елемент Перетворювач» за темою «Інноваційні напівпровідникові технології в мікро- та наноелектроніці» (2013, 2018 рр.), а також – на базі закладів вищої освіти України, зокрема в Херсонському державному технічному університеті в 2018 році. У 2021 році в Польщі вона перебувала на міжнародному стажуванні, у результаті якого отримала сертифікат «INNOVATIVE FORMS OF MODERN EDUCATION ON THE EXAMPLE JF GOOGLE MEET, GOGLE CLASSROOM PLATFORMS». На сьогодні професорка Зоя Андріївна щедро ділиться своїми знаннями та досвідом із молодим поколінням інженерів, яким викладає низку дисциплін галузевого спрямування, таких як: «Вступ до спеціальності», «Основи інформаційних систем», «Твердотільні компоненти мікро- та наноелектроніки», «Основні напрями наукових досліджень в галузі автоматизації та приладобудування», «Основи конструювання мікро -та наносистемної техніки». Вона – авторка понад 300 наукових праць. Ознайомитися з переліком досліджень можна за лінком: https://scientific-rating.znu.edu.ua/index.php?r=site%2Fmyview
Серед її доробку є статті, індексовані в наукометричній базі «Scopus»: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57212037253
Також на її рахунку – десяток навчальних посібників, 2 монографії, 4 патенти, 2 авторських свідоцтва, а також низка навчально–методичних розробок. До кола професійних інтересів шановної науковиці входить галузь інноваційних технологій у мікро- та наносистемній техніці.
Окрім цього, Зоя Андріївна активно залучає студентів й аспірантів до наукової діяльності. Так, у 1998, 2001, 2005, 2008 роках студенти, які писали дослідні роботи під її керівництвом, здобували призові місця на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Інноваційні технології в освітньому процесі в контексті Болонського процесу». У 2014 та 2016 роках вони отримали сертифікати за «Кращу наукову студентську роботу» на міжнародних науково-практичних конференціях «Напівпровідникові матеріали, інформаційні технології та фотовольтаїка», у 2019 році цих здобувачів вищої освіти відзначили на ХІІ університетській науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2019», а у 2021 році – на Х11 Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Сучасний рух науки». Загалом під керівництвом талановитої педагогині й науковиці близько 90 студентів-інженерів підготували свої наукові роботи, а також – 5 аспірантів, при цьому вони опублікували майже 30 статей у фахових і міжнародних виданнях.
За багаторічну сумлінну працю й вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів та плідну науково-педагогічну діяльність Зою Ніконову неодноразово відзначали грамотами та подяками ректора, почесними грамотами Запорізької облдержадміністрації та обласної ради. Шановна іменинниця отримала Почесний знак районної адміністрації м. Запоріжжя, знак «Відмінник освіти України». У 2010 році – почесне звання «Заслужений працівник освіти України», а у 2012 році – орден ІІІ ступеня «За заслуги перед Запорізьким краєм».
ІШановну ювілярку від усього серця вітають представники багатотисячного університетського колективу! Вони захоплюються її багаторічною натхненою й плідною працею в науковій галузі й підготовкою молодих фахівців інженерних спеціальностей. Для багатьох колег її досягнення стали взірцем для наслідування. Зої Андріївні зичать здійснення всіх мрій, миру й Перемоги всього українського народу, щастя й радості на щодень, нових досягнень і здобутків.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: