Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковиці ЗНУ взяли участь в онлайн-обговоренні нових ресурсів мовомислення української мови

Науковиці ЗНУ взяли участь в онлайн-обговоренні нових ресурсів мовомислення української мови

Науковиці ЗНУ взяли участь в онлайн-обговоренні нових ресурсів мовомислення української мови
24.05.2022 12:20 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність онлайн-лекція

Днями в межах унікального проєкту, приуроченого до 150-річчя наукового товариства ім. Тараса Шевченка, відбулася відкрита лекція докторки філологічних наук, професорки, фахівчині в галузі морфеміки, словотвору, лексикології, лексикографії української мови, структурно-математичної та прикладної лінгвістики Є. А. Карпіловської на тему «Українська мова у вирі суспільних подій кінця ХХ-початку ХХІ століття: нові ресурси мовомислення». Серед учасників заходу були викладачі кафедри української мови Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) – доцентка І.І. Ільченко та старша викладачка О.В. Меркулова.

Цей проєкт сприяє більшій популяризації в Україні та у світі Наукового товариства імені Тараса Шевченка, зокрема його мовознавчої комісії, яка має багату історію та водночас активне сьогодення, завдяки зусиллям її теперішніх членів. Висловити свої міркування, послухати інших дослідників і сформувати уявлення про сучасну українську мовознавчу науку в її тісних зв’язках з іншими дисциплінами зібралося понад 90 представників мовознавчих шкіл Польщі, Словаччини, Чехії, Італії та України.
Як зазначили представниці філологічного факультету ЗНУ, лекцію присвятили актуальним питанням дослідження стану й характеру культурної, історичної мовної пам'яті, а саме – мови та суспільства мови в часі й просторі. Цей захід відзначається науковою глибиною та оригінальність думки в поєднанні з тонким відчуттям мови як живого організму. Дискусійними стали питання мовних і соціокультурних стереотипів, а також – використання обсценної лексики. Саме такі заходи дозволяють мовознавцям у наш складний час зустрітися, аби висловити свої міркування, послухати інших дослідників і сформувати уявлення про сучасну українську мовознавчу науку.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини