Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ підвищують правову грамотність учителів Запорізької області

Науковці ЗНУ підвищують правову грамотність учителів Запорізької області

Науковці ЗНУ підвищують правову грамотність учителів Запорізької області
25.05.2022 10:30 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет правопросвітницька діяльність вебінар співпраця із загальноосвітніми закладами середньої освіти

Представники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжують правопросвітницький проєкт «Освіта в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні», адресований освітянам Запорізької області. Під час онлайн-зустрічей науковці юридичного факультету висвітлюють правові питання, особливо актуальні в умовах воєнного стану. Захід реалізується за підтримки департаменту освіти і науки Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації.

Правники ЗНУ вже провели два семінари для вихователів і співробітників закладів дошкільної освіти – представників територіальних громад Запорізької області. А днями розпочали наступний, не менш важливий етап: вони запросили на просвітницькі вебінари співробітників загальноосвітніх закладів середньої освіти Запоріжжя. На початку онлайн-заходу декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць привітала присутніх і наголосила на важливості тем, яким науково-педагогічні працівники ЗНУ присвятили заняття. Вона також зазначила, що юридичний факультет має значну практику співпраці зі школами, зокрема щодо проведення науково-методичних семінарів для вчителів.
Перед аудиторією виступив доцент кафедри цивільного права Дмитро Луц. Він дав визначення колабораційної діяльності, розповів про її різновиди та покарання для колаборантів, прописані на законодавчому рівні. Доповідач наголосив, що важливо донести до мешканців тимчасово окупованих територій, що російські загарбники розповсюджують фейки та що далеко не всі мешканці цих територій – колаборанти. Зокрема, у його виступі йшлося про перші судові рішення щодо винесення покарання особам, звинувачених у колабораціонізмі.
Доцент кафедри цивільного права Георгій Самойленко розповів про механізм стягнення компенсації за пошкодження/зруйнування майна внаслідок збройного конфлікту. Він розглянув кілька практичних кейсів, відомих в Україні ще з 2014 року і надав поради учасникам заходу щодо правового алгоритму дій у цій ситуації. Усі охочі мали можливість поставити лекторам запитання й отримати на них вичерпні відповіді.
На цьому тижні відбудеться другий вебінар від представників юридичного факультету для запорізьких освітян. Під час нього йтиметься, зокрема про правове регулювання трудових відносин в умовах дії воєнного стану. Після завершення низки просвітницьких заходів їхні учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини