Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до презентації методичних рекомендацій застосування стандартів вищої освіти

Тридцять першого травня 2022 року відбулася важлива для всієї вітчизняної правничої спільноти подія – презентація-обговорення Методичних рекомендацій із застосування стандартів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів зі спеціальності 081 «Право». Серед учасників заходу були й науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Цільову аудиторію заходу сформували з представників Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, адміністрацій та науково-педагогічних працівників вітчизняних правничих шкіл, студентства та фахових громадських об’єднань. Усього зацікавленість щодо участі в заході виявили понад 250 осіб. Це підтверджує його своєчасність та актуальність, особливо в умовах підготовки майбутніх юристів в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні. Зустріч організували й провели з метою презентації та фахового обговорення Методичних рекомендацій із застосування стандартів вищої освіти зі спеціальності 081 «Право». А також – задля реагування на актуальні питання щодо застосування стандартів вищої юридичної освіти й особливо в умовах сьогодення, обговорення послідовності дій, що необхідні для впровадження стандартів вищої юридичної освіти в Україні. Це виявило цілу низку проблемних питань у вітчизняних правничих освітянських школах і різноваріативність тлумачення їхніх положень. Отже, йдеться про різні підходи до формування практики підготовки здобувачів, розробки освітніх програм, різні акценти в забезпеченні якості підготовки майбутніх правників.
Модератором заходу виступив Артем Шаіпов, юридичний радник Програми USAID «Справедливість для всіх». Із вітальними словами до учасників звернулися: Андрій Бутенко, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Олександр Пижов, генеральний директор Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик МОН України, й Ерік Сванідзе, в.о. керівника Проєкту ЄС «Право-Justice». Представники ЗНУ змогли долучитися до роботи секційних засідань й ознайомитися з позиціями представників Галузевої експертної ради зі спеціальності 081 «Право» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Йшлося про окреслення сучасних викликів, пов’язаних із застосуванням стандартів вищої освіти зі спеціальності 081 «Право». Перед присутніми на заході виступили Наталія Оніщенко, Марта Мочульська, Олександр Торбас, Михайло Шепьтько, представники вітчизняних правничих шкіл, які були долучені до розробки галузевих стандартів. А також – Юрій Барабаш, проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Ярослав Лазура, декан юридичного факультету Ужгородського національного університету, Ольга Соколенко, декан юридичного факультету Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара.
Значну зацікавленість учасників привернула друга частина презентації – обговорення. Робота секції «Рефлексії на окреслені виклики та презентація Методичних рекомендацій із застосування стандартів вищої освіти зі спеціальності 081 «Право» надала можливість ознайомитися з позиціями розробників Методичних рекомендацій, сформулювати свої запитання. Крім того, учасники мали змогу отримати фахові відповіді «з перших вуст» стосовно «дизайну освітніх програм», забезпечення практичної підготовки здобувачів, реалізації права осіб на формування індивідуальної освітньої траєкторії тощо. Надавали фахові коментарі представникам усіх вітчизняних освітніх правничих шкіл Андрій Бойко, голова підкомісії за спеціальністю «Право» НМР МОН України, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», Світлана Хилюк, членкиня підкомісії за спеціальністю «Право» НМР МОН України, директорка Школи права Українського католицького університету, Гінтарас Шведас, професор Вільнюського університету, міжнародний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice». Дискусія щодо імплементації освітніх стандартів була досить гарячою. Вона зумовила порушення додатково цілого блоку актуальних питань щодо вступної кампанії 2022 року, працевлаштування випускників ЗВО, врегулювання трудових відносин за участю науково-педагогічних працівників ЗВО, які забезпечують підготовку здобувачів за спеціальністю 081 «Право». Представники ЗНУ отримали чимало корисних порад, які допоможуть забезпечити успішне завершення освітнього процесу в цьому навчальному році, сфокусуватися на організації та проведенні вступної кампанії 2022 року. А також – вдосконалити «дизайн» та ефективність реалізації освітніх програм за всіма рівнями вищої освіти, за якими здійснюється підготовка здобувачів за спеціальністю 081 «Право» в Запорізькому національному університеті.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: