Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології студенти спілкуються з носієм іспанської мови

На факультеті іноземної філології студенти спілкуються з носієм іспанської мови

Наприкінці навчального року на пари до студентів спеціальності «Мова і література (іспанська)» завітав давній друг кафедри романської філології і перекладу ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), професор Університету Країни басків Колдо Гарай. Шість років тому він двічі відвідував факультет іноземної філології та брав активну участь в заходах освітнього процесу й долучався до профорієнтаційної діяльності. Студентам дуже подобались його лекції та практичні заняття, які присвячували особливостям іспанської та баскської культури, використанню текстових корпусів у проведенні наукових досліджень.

Цього разу практичне заняття на другому курсі присвятили ролі соціальних мереж у житті сучасної людини. Це було підсумкове заняття з теми «Інформаційні та комунікаційні технології», тому студентам запропонували завдання комунікативного характеру. Під час «мозкового штурму» з’ясовували, яку роль грають соціальні мережі в сучасному соціумі. У робочих групах систематизували переваги й недоліки соціальних мереж. Наголосили також на правилах поведінки у віртуальному просторі, особливо в ситуації інформаційної війни. Дуже цікавими й влучними були коментарі Колдо Гарая, який розповідав про специфіку іспанських соцмереж і ділився особистим досвідом їхнього використання. Наприкінці заняття у студентів була можливість поставити гостю будь-які питання. Їх цікавили особливості баскської культури, свята, традиції та кухня. Здобувачі освіти питали також про видатні місця Країни басків, які обов’язково треба відвідати.
На практичному занятті з компаративістики на 2 курсі говорили про особливості фразеологічних одиниць, які представляють неабиякий інтерес із порівняльної точки зору. Між іспанськими й українськими фразеологізмами в більшості випадків не існує повної еквівалентності, тому в процесі перекладу таких одиниць варто звертатися до довідкової літератури, словників, а інколи навіть робити етимологічні й історичні екскурси. Студентам запропонували текст, в якому малюнки треба було замінити відповідними фразеологічними одиницями та подати їх українські відповідники. Дуже цікавими й доречними стали коментарі іспанського гостя, які дозволяли зрозуміти значення цих одиниць та особливості їхнього вживання.
До студентів 3 курсу Колдо Гарай завітав на підсумкове заняття з історії іспанської мови. Говорили про мовну ситуацію, яка склалась на Піренейському півострові під впливом історичних, соціальних, політичних і культурних чинників. Насправді, в Іспанському королівстві співіснують чотири офіційні мови, це – іспанська (кастильска), каталонська, галісійська та баскська. Крім того, у мовленнєвому обігу користуються численними діалектами. Особливу увагу приділили баскській мові, оскільки це – одна з найдавніших мов, яка існувала ще до римського завоювання, але її походження досі не з’ясовано. Баск за походженням, Колдо Гарай повідомив студентам цікаві факти про мовний устрій цієї мови, яка відноситься до аглютинативного типу. «Родзинкою» заняття стало знайомство з баскськими усними традиціями, або так званими «бертцоларіс», що представляють особливий тип акапельного співу-імпровізації. Їхній яскравий і самобутній фольклорний характер викликав жвавий інтерес у студентів. Викладачі факультету іноземної філології висловили сподівання, що такі зустрічі стануть постійними наступного навчального року та сприятимуть підвищенню мотивації до вивчення іспанської мови.
О. В. Тєлкова,
доцент факультету іноземної філології

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: