Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті триває профорієнтаційна робота

На філологічному факультеті триває профорієнтаційна робота

На філологічному факультеті триває профорієнтаційна робота
09.06.2022 16:41 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування вступ-2022 співпраця із загальноосвітніми закладами середньої освіти

У межах профорієнтаційної роботи філологічного факультету та на запрошення директорки гімназії Людмили Круглої та класної керівниці випускного класу Марини Антонюк в. о. декана факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бондаренко, доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко та студентка 4 курсу Альона Походенко завітали на «віртуальну гостину» до старшокласників Запорізької гімназії № 46.

В.о. декана Ірина Бондаренко розповіла про переваги навчання на факультеті, практичну підготовку студентів, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання, можливості студентів вивчати поглиблено іноземні мови та брати участь у закордонних практиках у Польщі. Цікавою була презентація Іриною Станіславівною освітніх програм філологічного факультету: «Середня освіта (Українська мова і література)»; «Філологія. Українська мова та література»; «Слов’янський переклад (польський) та міжкультурні комунікації» та «Прикладна лінгвістика».
Не менш актуальними для школярів були й питання підготовки до складання національного мультипредметного тесту (НМТ) та особливостей вступної кампанії 2022 року. Доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко актуалізувала джерела достовірної інформації про НМТ та вступну кампанію. Це – офіційні сайти Українського центру оцінювання якості освіти та Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, Запорізького національного університету. У її виступі йшлося про блоки національного мультипредметного тесту (особливості тестових завдань, критерії оцінювання, демонстраційний тест від УЦОЯО), терміни створення електронних кабінетів вступника та подання документів до закладів вищої освіти; особливості написання мотиваційних листів.
Більше інформації – за лінками:
https://testportal.gov.ua/
https://dneprtest.dp.ua
https://www.znu.edu.ua/
Викладачі запросили старшокласників взяти участь у другій сесії безкоштовного пробного тестування від Запорізького національного університету, а 9 червня о 15.00 відвідати день відкритих дверей факультету та консультацію щодо підготовки до написання мотиваційних листів, необхідних для цьогорічної вступної кампанії. А також презентувала старшокласникам «віртуального помічника» – чат-бот «Абетка вступника філологічного факультету»: @abetkavstupnika2022_bot
Він допоможе швидко знайти корисну, необхідну й завжди актуальну інформацію
. Мотивуючим для старшокласників став виступ Альони Походенко, студентки 4 курсу: «Для мене філологічний факультет – другий дім, а наша кураторка – друга мама, яка завжди про нас піклується, допомагає у важких ситуаціях, інколи може й насварити за невиконані домашні завдання, тому розслаблятися та байдикувати в нас не виходило, але завдяки цій «турботі» ми, навіть ще навчаючись на 4 курсі, вже можемо працювати за спеціальністю. До речі, багато моїх однокурсників, зокрема й я, вже працюють за фахом і дуже вдячні викладачам філологічного факультету, які прищепили нам любов до рідного слова, дали теоретичні знання, сформували професійні компетентності. У Запорізькому національному університеті я познайомилася зі своїми найкращими подругами. А скільки цікавих зустрічей відбувається на нашому факультеті: Валентин Терлецький – випускник філфаку, письменник, музикант, співак, автор ”Книги Сили”; Тарас Тополя з гурту “Антитіла” – відомий співак; Олександр Авраменко… Хто ж не знає відомого амбасадора української мови та літератури не тільки на теренах нашої країни, але й за кордоном? Випускник філологічного, телеведучий, автор підручників та посібників із підготовки до ЗНО та НМТ і шкільних підручників із мови та літератури. Ми не тільки навчаємось, але й організовуємо різноманітні свята: "У ніч на Андрія" в нас були вечорниці: ми співали українських пісень, згадували українські народні традиції та ворожили. А потім наші хлопчики пригощали нас смачними булочками. Так-так, на нашому факультеті навчаються й хлопчики (бо існує такий стереотип, що філологічний – це факультет, на якому навчаються тільки дівчатка). Студентське життя – це найкращі роки мого життя, хоча й інколи складно навчатись через коронавірусну пандемію та війну. Але вихід знайшовся: ми навчаємось дистанційно в Zoom і Moodle, наші викладачі використовують різноманітні інноваційні технології, і нас навчають ними користуватись. А ще, наші викладачі завжди нас підтримують у будь-яких наших починаннях. Ми зараз закінчуємо навчання на бакалавраті та готуємося до вступу в магістратуру. Тому раджу вступати на філологічний факультет: перетворіть своє майбутнє студентське життя на казку».
Майбутні абітурієнти та їхні батьки отримали відповіді на актуальні для них питання, отримали настанови та поради щодо підготовки до НМТ та вступної кампанії. Представники філологічного факультету подякували директорці гімназії Людмилі Круглій і класній керівниці випускного класу Марині Антонюк за організацію зустрічі зі старшокласниками, а освітянам навчального закладу – за якісну й професійну підготовку випускників, серед яких є й студенти Запорізького національного університету.
Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2022 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!

Більше інформації щодо навчання за освітніми програмами філологічного факультету та особливостей вступу-2022 можна дізнатись на сторінці факультету офіційного сайту ЗНУ та в соціальних мережах:
Сайт філологічного факультету
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments
Facebook: https://www.facebook.com/groups/305295373405221
Telegram: https://t.me/philologists_znu
Instagram: https://www.instagram.com/philologists_znu/
https://www.instagram.com/filfak.znu/
Чат-бот в Telegram: @abetkavstupnika2022_bot

Філологічний факультет

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини