Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вихованка ЗНУ Анастасія Манєвська виборола три медалі Чемпіонату Європи з важкої атлетики

10.06.2022 15:48 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та туризму спорт важка атлетика перемога

Збірна України з важкої атлетики тріумфально виступила на чемпіонаті Європи з важкої атлетики, що проходив у м. Тірана (Албанія), з 26 травня по 5 червня. Українські важкоатлети здобули рекордну кількість медалей в порівнянні з попереднім Чемпіонатом Європи серед чоловіків і жінок – 21. Із них – 7 золотих, 9 срібних і 5 бронзових. У жіночої збірної – 18 медалей. І з таким здобутком наша жіноча збірна впевнено посіла перше командне місце серед 39 країн-учасниць. Три медалі – здобуток запоріжанки, вихованки ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Анастасії Манєвської.

Запорізька спортсменка, яка виступала у ваговій категорії до 87 кг, розпочала змагання із вдалої спроби на 104 кг, проте з наступною вагою – 107 кг – впоралася з другої спроби. Цей результат приніс їй мале «срібло» в ривку. Українку випередила бронзова призерка чемпіонату світу-2021, норвежка Сольфрід Коанда (109 кг). Третє місце посіла чемпіонка світу-2017, ексукраїнка, яка представляє Грузію, Анастасія Готфрід (106 кг). Ще одна українська важкоатлетка Валентина Кісіль показала шостий результат із однією успішною спробою на 100 кг. У поштовху Анастасія Манєвська зірвала першу спробу на 126 кг, але вдало виконала наступні дві. Із результатом 130 кг вона знову стала другою та виграла малу срібну медаль. Перше місце в цьому виді програми – в Сольфрід Коанди (143 кг), а третє – в молдованки Єлени Кильчик (129 кг). За підсумком двох видів Анастасія Манєвська виборола ще й велике «срібло» з сумою 237 кг у двоборостві. Для вихованки ЗНУ, яку тренують викладач факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ Анатолій Орлов й Олена Зинов’єва-Орлова, – це перші медалі чемпіонату Європи на дорослому рівні. До цього вона мала нагороди лише в молодіжних категоріях.