Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У третьокурсників-кібернетиків розпочалася виробнича практика

У третьокурсників-кібернетиків розпочалася виробнича практика

Здобувачі вищої освіти освітнього рівня бакалавр, які навчаються на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) за освітньою програмою «Економічна кібернетика», вже тиждень працюють, виконуючи завдання виробничої практики. Частина студентів набуває практичного досвіду на підприємствах, частина – навчається на онлайн-курсах, опановуючи, зокрема, методи аналізу даних і найбільш сучасну й популярну мову програмування R як базовий інструментарій, яким повинен володіти будь-який фахівець галузі науки про дані (Data Science).

Перед початком практики на кафедрі економічної кібернетики провели установчу конференцію для студентів-практикантів групи 6.0519-ек. Захід проходив у дистанційному форматі на платформі Zoom під керівництвом завідувачки кафедри, д.е.н., професорки Наталії Максишко. У відеоконференції взяли участь здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри: доктор фіз.-мат. наук, професор Ігор Козін, к.е.н., доцентка Олена Макаренко, к.е.н., доцент Дмитро Очеретін, к.е.н., доцент Сергій Чеверда та старший викладач Олег Баштанник.
Завідувачка кафедри, д.е.н., професорка Наталія Максишко зазначила, що в умовах дії воєнного стану дистанційне навчання має свої особливості, а це впливає на процес проходження виробничої практики. Зокрема, здобувачі освіти, що знаходяться в рідних містах, де працюють підприємства, мають можливість проходити практику очно, але більшість студентів позбавлені такої можливості. Тому виникла потреба пошуку нових форм її проходження. Одним із таких рішень стало відвідування онлайн-курсів, перевагою яких є не тільки набуття практичного досвіду вирішення економічних завдань, а й отримання сертифікату, який дає можливість здобувачу освіти, за бажанням, на канікулах дистанційно працевлаштуватися. Наталія Максишко відзначила, що інформація щодо проходження практики, складання звіту, захисту її результатів розміщена в системі електронного забезпечення навчання Moodle. Крім того, у разі виникнення питань здобувачі вищої освіти бакалавра можуть звертатися до керівників практики (викладачів кафедри) через повідомлення або за особистими контактами в соціальних мережах. Також науково-педагогічні працівники кафедри економічної кібернетики обговорили зі студентами завдання, які входять до виробничої практики, та особливості оформлення звіту. Доцент Сергій Чеверда під час онлайн-заходу ознайомив студентів-кібернетиків із правилами техніки безпеки. Студенти мали можливість поставити запитання керівникам практики та отримати вичерпні відповіді щодо виконання індивідуального завдання, оформлення документів тощо.

Олена Макаренко,
доцентка кафедри економічної кібернетики

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: