Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціології та управління відбувся День відкритих дверей

На факультеті соціології та управління відбувся День відкритих дверей

На факультеті соціології та управління відбувся День відкритих дверей
14.06.2022 10:50 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність вступ-2022 консультація мотиваційний лист

Більш ніж 30 абітурієнтів приєдналися до консультації щодо написання мотиваційних листів, необхідних для вступу до закладів вищої освіти у 2022 році. День відкритих дверей відбувся на факультеті соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) 10 червня на платформі Zoom.

Серед основних меседжів, що прозвучали впродовж зустрічі, варто виділити такі:
1. Мотиваційний лист – це діловий документ, який пише та подає під час вступу абітурієнт. У закордонних університетах оцінювати мотиваційні листи – давня практика.
2. Мотиваційний лист потрібний водночас із поданням інших документів.
3. Обсяг: 1,5-3 сторінки, документ Word, класичний для ділового стилю 14 кегль Times New Roman із 1,5 інтервалом. Текст варто розбити на абзаци. Завіряти чи ставити печатки у школі не треба.
4. У мотиваційному листі абітурієнт повинен проаналізувати свої досягнення й особисті якості, а також розказати, яка його мотивація під час вступу на обрану спеціальність.
5. Мотиваційний лист – не есе, не резюме, не власне висловлювання, і не твір. Це – різновид ділової кореспонденції, яка має офіційно-діловий стиль.

З учасниками заходу поділилися лайфхаками з написання мотиваційного листа:
1. Занотуйте інформацію з надлишком, тобто згадайте за роками всі шкільні успіхи, участь у позашкільному житті (гуртки, студії), в олімпіадах, фахових конкурсах, хобі. Важливий досвід роботи, якщо він є, досвід волонтерства, практики, участь у проєктах, майстер-класах і тренінгах.
2. Оберіть лише те, що безпосередньо стосується бажаної спеціальності.
3. Якщо цього мало, пошукайте опосередковані зв’язки. Скажімо, якщо в професії потрібні вольові якості та цілеспрямованість, можна вказати, що розвинули їх у спортивній школі. Хай участь в екологічній акції та обрана професія «психолог» – різні галузі діяльності, вкажіть: цей досвід спілкування з десятками людей розвинув ваші комунікаційні якості.
4. Указуйте результат, а не процес. Якщо вісім років самостійно вчите іноземну мову, але все ще на рівні початківця, це не найкращим чином вас характеризує. Виняток: якщо практика розвинула певні якості. Не перемогли в конкурсі, але участь посилила стресостійкість, привчила працювати зі складними завданнями у стислі терміни.
5. Обов’язково підкресліть хороші академічні результати з предметів, які в пріоритеті для цієї освітньої програми. Якщо навіть вони не такі ідеальні, як хотілося б, можна вказати, що ці науки викликали цікавість, легко давалися, спонукали глибше занурюватися в тему.
6. Не вигадуйте, не перебільшуйте. В ідеалі пишіть те, що можна довести (документами, навичками).
7. Із лонг-ліста зробіть шорт-ліст: оберіть найвагоміше.

Також майбутнім вступникам розповіли про структуру мотиваційного листа. Це:
1. «Шапка» у правому верхньому куті. Це – дані про особу, до якої адресовано лист (прізвище, ім’я, по батькові (ПІБ), посада, назва університету), та про того, хто пише лист (ПІБ, адреса, імейл, номер телефону). Дізнайтеся в приймальній комісії, кому адресувати лист: ректору, декану, голові приймальної комісії.
2. Вступ, який починається з особистого звертання в шанобливій формі. У цьому абзаці треба пояснити, з якою метою звертаєтеся та чого прагнете.
3. Основна частина. Найбільша, у якій послідовно, аргументовано та лаконічно розкриваєте низку питань: чому зацікавилися спеціальністю, як дізналися про виш, чому хочете навчатися саме в ньому, чому університет має обрати саме вас, якими бачите перспективи, професійне життя після завершення навчання?
4. Підсумки: два-три речення, де абітурієнт підтверджує, що готовий до старанного навчання та впевнений у правильному виборі.

Про всі подробиці зустрічі можна дізнатися на телеграм-каналі ФСУ для абітурієнтів: @abit_fsu
Отримати консультацію щодо саме вашого мотиваційного листа можна отримати тут: @abitFSU_chat

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини