Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День відкритих дверей відбувся в Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні

14.06.2022 16:11 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут ім Ю М Потебні відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність день відкритих дверей

Дев’ятого червня можливість переконатися в правильному виборі майбутньої професії надали абітурієнтам-2022 під час online-зустрічі в Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Відкриваючи захід, його модератор, заступник директора ІННІ з профорієнтації Владислав Румянцев тепло привітав присутніх і запросив до мікрофону директорку ІННІ Наталю Метеленко. У своїй промові Наталя Георгіївна висловила сподівання, що присутні на зібранні абітурієнти отримують дуже багато корисної інформації щодо інституту, його кафедр і спеціальностей. Вона повідомила, що на сьогодні перебуває в Ченстоховській політехніці, вирішуючи питання, щодо реалізації програм академічної мобільності для студентів ІННІ. Директорка інституту привернула увагу майбутніх вступників на спрощення умов вступу для абітурієнтів у цьому році; на те, що будуть враховані проблеми тих абітурієнтів, які знаходяться на «складних територіях» та не зможуть вчасно подати необхідні оригінали документів. Привернула увагу присутніх Наталя Георгіївна й до змін правил вступу до магістратури.
Більш конкретно про спеціальності гостям розповідали представники кафедр. Серед них – завідувачі кафедри металургії Олексій Кириченко та кафедри обробки металів тиском Юрій Бєлоконь, а також заступник завідувача кафедри металургійного обладнання Андрій Власов. Це – спеціальності «Металургія чорних металів» і «Металургія кольорових металів»; «Обробка металів тиском»; «Металургійне обладнання». Перспективами навчання на спеціальностях «Технології захисту навколишнього середовища» та «Цивільна безпека» (кафедра прикладної екології та охорони праці) поділився заступник директора з профорієнтаційної роботи Владислав Румянцев. Про навчання за освітніми програмами «Промислове і цивільне будівництво» (кафедра промислового та цивільного будівництва) та «Міське будівництво та господарство», «Архітектура та містобудування», «Міські інженерні мережі» (кафедра міського будівництва і архітектури) розповіли завідувачка кафедри промислового та цивільного будівництва Ірина Арутюнян і завідувач кафедри міського будівництва і архітектури Андрій Банах.
Згодом учасники заходу перейшли до енергетично-комп’ютерного блоку інформації. Завідувач кафедри електротехніки та енергоефективності Віктор Коваленко розповів присутнім про навчання за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». На кафедрі теплоенергетики та гідроенергетики (завідувач Андрій Чейлитко) студенти навчаються за освітніми програмами «Теплоенергетика» та «Гідроенергетика». Перевагам навчання за освітньою програмою «Програмне забезпечення систем» присвятив свій виступ доцент кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Анатолій Безверхий. Про спеціальність «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» розповіла вступникам доцентка кафедри автоматизованого управління технологічними процесами Олена Барішенко. Запросив молодь на навчання за освітньою програмою «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» завідувач кафедри електротехніки та енергоефективності Віктор Коваленко. А завідувачка кафедри мікроелектронних та електронних інформаційних систем Тетяна Критська розповіла про підготовку фахівців за спеціальностями «Мікро- та наносистемна техніка» та «Електроніка».
За традицією, завершували знайомство старшокласників з освітніми програмами ІННІ ЗНУ представники економічного блоку. Так, з освітніми програмами «Промисловий менеджмент» і «Державне управління» кафедри менеджменту організацій та управління проєктами познайомила учасників дня відкритих дверей завідувачка кафедри Валентина Воронкова. Про перспективи навчання за освітньою програмою «Оподаткування, облік, контроль в управлінні підприємством» розповідала завідувачка кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяна Меліхова.
Як зазначив доцент кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Олександр Шапуров, підготовка фахівців у галузях комп’ютерного моделювання й управляння бізнесом на базі ІТ, підприємницької діяльності, фінансів ведеться за освітніми програмами «Інформаційна економіка», «Фінанси держави та підприємницьких структур» й «Економіка підприємства». Більшість курсів на кафедрі розроблені за європейськими стандартами. Детально ознайомитися з переліком галузей знань, спеціальностей та освітніх програм інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні можна за лінком:

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: