Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Абітурієнти дізналися про особливості вступу-2022 під час Дня відкритих дверей на філологічному факультеті

Абітурієнти дізналися про особливості вступу-2022 під час Дня відкритих дверей на філологічному факультеті

Абітурієнти дізналися про особливості вступу-2022 під час Дня відкритих дверей на філологічному факультеті
14.06.2022 17:01 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет відділ доніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність вступ-2022 день відкритих дверей

Дев’ятого червня на філологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся в режимі online День відкритих дверей. Своїх майбутніх студентів зустрічали декан факультету Ірина Бондаренко; модераторка заходу, доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко; заступниця декана з навчальної роботи Світлана Доброскок; завідувачка кафедри української мови Раїса Христіанінова; завідувачка кафедри української літератури Наталя Горбач і старша викладачка кафедри української мови Оксана Меркулова.

Вітаючи присутніх, Ірина Бондаренко зазначила, що філологічний факультет – найстаріший у ЗНУ, а також це – «простір для креативних особистостей» – дуже творчих, поетичних і романтичних. Ірина Станіславівна підкреслила, що студенти не лише вивчають українську мову та літературу, зарубіжну літературу, польську мову, прикладну лінгвістику, а й здобувають навички міжкультурної комунікації, журналістки на інші. Викладачі розповіли про спеціальності та освітні програми, за якими навчаються студенти. А це спеціальність 014 «Середня освіта», освітня програма «Середня освіта» (Українська мова і література); спеціальність 035 «Філологія», освітні програми «Українська мова та література», «Слов’янський переклад та міжкультурні комунікації (польська мова)»; «Прикладна лінгвістика». Детальна інформація про них – за лінком:
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/philology/1628
Не секрет, що коли молодь обирає свою майбутню спеціальність, вона значну увагу звертає на перспективи майбутнього працевлаштування. Ким саме можуть стати в майбутньому студенти тієї чи тієї освітньої програми, отримавши ступінь бакалавра, а потім і магістра? Випускники сучасної освітньої програми «Прикладна лінгвістика» стають лінгвістами-програмістами, контент-менеджерами, розробниками web-сайтів, перекладачами-референтами, операторами автоматичної обробки текстових документів, секретарями-референтами в органах державного управління тощо. Ті, хто бачать своє майбутнє в педагогічній галузі, обирають освітню програму «Середня освіта (Українська мова і література)». Адже її випускники працюють вчителями української мови та літератури, а також, на вибір, учителями англійської мови, історії, інформатики, і навіть викладачем вищої школи. Ті, хто закінчили навчання за спеціальністю 035 «Філологія», освітньою програмою «Українська мова та література», стають літературними редакторами, фахівцями органів державного управління, учителями української мови та літератури, референтами, помічниками керівників підприємства, контент-менеджерами, фахівцями галузі діловодства. Випускники освітньої програми «Слов’янський переклад та міжкультурні комунікації (польська мова)» – це майбутні перекладачі, редактори-перекладачі, перекладачі технічної літератури, гіди-перекладачі, референти, викладачі вищої школи, контент-менеджери.
У зв’язку з тим, що цього року абітурієнти вперше мають написати мотиваційний лист, його створенню приділили значну увагу. Випускники дізналися, з яких частин він складається, якою має бути кожна з них та як написати свій лист так, щоб переконати членів екзаменаційної комісії, що саме ви маєте стати студентом філологічного факультету та навчатися за державним замовленням. А наприкінці зустрічі сьогоднішні студенти Владислав Пушкарський, Ганна Пешнограєва та Єлизавета Дімітрова поділилися з гостями заходу причинами, чому саме обрали для навчання філологічний факультет ЗНУ. Вони розповідали про те, як цікаво тут навчатися та чого вони вже встигли досягти; про студентський сенат і незабутні заходи, які відбуваються на факультеті. Ну і, звичайно, поділилися планами на майбутнє.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини