Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології абітурієнтам розповіли, як правильно скласти мотиваційний лист

15.06.2022 13:29 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування зустріч з абітурієнтами профорієнтаційна діяльність мотиваційний лист

Цього року абітурієнти вперше мають подати під час вступу до закладів вищої освіти мотиваційний лист. Як правильно його скласти розповіла майбутнім студентам доцентка кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олена Тупахіна.

Під час консультації учасники дізналися, навіщо взагалі потрібен такий лист. Олена Володимирівна зазначила, що завдяки йому члени приймальної комісії дізнаються, чому абітурієнт обрав саме цей навчальний заклад і цю спеціальність, які переваги має кандидат тощо. Вступники довідалися, як написати мотиваційного листа. Олена Тупахіна порадила вступникам, передусім, дізнатися якнайбільше про навчальний заклад, до якого вони вступають. Наступник кроком має стати самоаналіз, тобто майбутній студент має відповісти собі на питання: що його цікавить; що подобається найбільше; із яких предметів він має найвищі бали; чим мріє займатися в майбутньому; які нагороди має? І, нарешті, чітко розібратися зі структурою листа, зразок оформлення якого можна подивитися на сайті приймальної комісії ЗНУ.
Детально Олена Володимирівна зупинилася на кожному складнику цього документа. Так, вступна частина має містити ввічливе звернення та інформацію про абітурієнта. Основна – причини вибору закладу вищої освіти; здобутки й досягнення, дотичні до спеціальності; навички та вміння. А заключна частина – амбіції та плани на майбутнє. Зокрема, спікерка зазначила, що варто більше конкретизувати тези цифрами та фактажем, а також уникати повторів і кліше; бути амбітними в формулюванні мети; створювати окремий мотиваційний лист для кожної освітньої програми, на яку вступає абітурієнт. При формулюванні речень стежити за пунктуацією: іноді два коротких речення краще ніж одне довге. А також потрібно пам’ятати, що найкращі аргументи варто наводити наприкінці. Цікавою була й порада в заключній частині не лише писати, що дасть навчання в університеті вступнику за обраною освітньою програмою, але й що отримає університет, якщо він навчатиметься в цьому ЗВО.
Не залишилися поза увагою і питання, пов’язанні з поданням мотиваційного листа. Олена Володимирівна зазначила, що абітурієнти можуть принести його до приймальної комісії або додати в особистий електронний кабінет ЄДЕБО чи просто надіслати на електронну адресу приймальної комісії. А зробити це потрібно в термін із 29 липня по 23 серпня (для майбутніх бакалаврів) чи з 16 серпня по 15 вересня (для магістрів).

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: