Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка ЗНУ – серед призерів молодіжного конкурсу есе, присвяченого постаті Кобзаря

Студентка ЗНУ – серед призерів молодіжного конкурсу есе, присвяченого постаті Кобзаря

Студентка ЗНУ – серед призерів молодіжного конкурсу есе, присвяченого постаті Кобзаря
16.06.2022 09:00 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет студентська творчість конкурс есе учнівської та студентської молоді мій Шевченко національно-патріотичне виховання перемога війна

Наприкінці січня 2021 року – на початку лютого 2022 року в Україні тривав конкурс есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко». Творчі змагання відбулися під егідою Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного. Попри всі складнощі воєнного стану, кілька днів тому організатори підбили підсумки й оголосили імена переможців. Дипломом ІІІ ступеня відзначили магістерку філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ганну Овсяницьку та її наукову керівницю, доцентку кафедри української літератури Юлію Курилову.

Ганна поділилася своїми враженнями від конкурсу:
- Роботи писалися в той час, коли ще ніхто не міг уявити, що надалі відбуватиметься в нашій державі, але я упевнена, що не один із нас вже відчував, як витає в повітрі ще далекий, але запах катастрофи. Звичайно, після 24 лютого кожен із нас написав би зовсім про інше, позаяк відчутним стало посилення ролі цінностей. Із розумінням себе самої нація наближається до розуміння постаті Шевченка в українській культурі, яка є частиною культури світової – себто, усього цивілізованого світу, як тепер звично говорити. І тут побіжно зазначу: якби вчасно був розгаданий та оприлюднений по всьому світові отой антиімперський код у Кобзаревій творчості, то ніякі бродські, буніни, набокови, достоєвські, тургєнєви, толсті та їм подібні не толерувались би, не звалися представниками "великої" культури. Так само не толерувалася б культура російського фашизму, патологічного людиноненависництва та їхня загарбницька політика (Афганістан – Чечня – Північна Осетія, Абхазія – Україна тощо).
Шевченко схожий на Кассандру, яку починають більш-менш усвідомлено слухати вже після падіння Трої. Минуло два століття. Його слова і досі актуальні. І не лише для України. Позаяк, аби зрозуміти трагедію українців, громадяни інших держав мусили б так само розгледіти його крик між рядків. Розгледіти й подумати: хто ми в цій глобальній історичній ситуації? Усе дуже однозначно.
«Чи не дурю себе я знову
Своїм химерним добрим словом?
Дурю! Бо лучче одурить
Себе – таки, себе самого,
Ніж з ворогом по правді жить
І всує нарікать на Бога».

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини