Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відома психологиня Уте Хагехюльсманн провела вебінар щодо психологічної допомоги під час війни для представників ЗНУ

У ЗНУ триває низка вебінарів прикладного спрямування, розрахованих на науково-педагогічних працівників і здобувачів освіти. Онлайн-заходи присвячені психологічній підтримці під час війни, а серед їхніх спікерів як представники кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології, так і запрошені іноземні фахівців. Шістнадцятого червня відбувся вебінар «Психологічна допомога під час війни: поради фахівця». Його спікеркою стала Уте Хагехюльсманн (Ute Hagehülsmann) – кваліфікована дипломована психологиня, психотерапевтка та супервізорка. Вона – транзактний аналітик, яка навчає та супервізує в галузі консультування, психотерапії та організаційної психології.

Модераторкою заходу стала доцентка кафедри психології; керівниця Центру психологічного здоров’я та психосоціального супроводу ЗНУ Ольга Іщук. Технічний супровід забезпечила доцентка кафедри психології Наталія Мосол. Переклад із німецької здійснювала доцентка кафедри німецької філології Поліна Яценко. Представляючи спікерку учасникам вебінару, Ольга Іщук зауважила, що пані Уте вже понад 25 років займається терапевтичною практикою та проводить групову й парну психотерапію. Вона вже 20 років керує Інститутом управління змінами та коучингу (Institute for Change Management and Coaching). Оскільки Уте Хагехюльсманн – сертифікований транзакційний аналітик, вона готує менеджерів, консультантів і психотерапевтів у галузі індивідуальних й організаційних втручань на основі трансакційного аналізу. До того ж, вона має багаторічний міжнародний досвід розвитку персоналу та навчання лідерів. Пані Хагехюльсманн працює консультанткою з управління змінами та тренеркою для керівників, яких вона супроводжує в основних процесах змін як у Німеччині, так і на міжнародному рівні. Уте Хагехюльсманн – авторка та співавторка багатьох книг і статей, зокрема таких, як «Аналіз транзакцій», «Дизайн процесів змін в організаціях», «Впоратися з вигоранням», «Успішні стосунки», «Шляхи виходу з невизначеності» та багато інших.
Пані Уте подякувала учасникам заходу за те, що її запросили стати учасницею проєкту. Вона зазначила, що її виступ присвячений концепції чотирьох основних потреб. Це – потреба в структурі, в стимуляції, в увазі, яку звертають на особу, та у впевненості. Вона пояснила важливість розуміння й задоволення цих потреб як для дітей, так і для дорослих, зокрема йшлося про забезпечення потреб і виховання дітей, про налагодження стосунків і підвищення ефективності діяльності робочих колективів тощо.
У своєму виступі пані Хагехюльсманн детально розібрала кожну з чотирьох згаданих потреб. Вона показала, яким чином можна забезпечити кожну з них і як у результаті люди більш ефективно працюватимуть у команді. При цьому спікерка зазначила, що під час війни, в страшних умовах, коли кожен відчуває постійний стрес, особливо важливо задовольняти ці потреби. При цьому можливість структурувати життя значно ускладнилась після початку повномасштабних воєнних дій на території України, на сьогодні відсутня впевненість у майбутньому. На сьогодні багато людей відчувають гіперстимуляцію всіх органів чуття через велику кількість інформації, яку вони змушені споживати. Саме тому особливо актуальною стає можливість отримати психологічну підтримку. Аби уникнути стану стресу від надміру інформації, варто інколи свідомо обмежити кількість її споживання. Зокрема, слухати музику в навушниках чи піти до лісу, щоб прибрати напругу. При дестабілізації суспільства багато людей відчувають потребу мати поруч того, на кого можна спиратися. Один із простих способів покращити свій стан і відчуття – дізнатися, де є люди, від спілкування з якими можна отримати відчуття єдності.
Учасники заходу мали змогу поставити конкретні запитання й отримати на них вичерпні відповіді від спікерки. Зокрема, під час вебінару розібрали кілька конкретних кейсів. Наприкінці онлайн-зібрання учасники подякували пані Уте за дуже корисну розповідь. Вона ж, своєю чергою, висловила вдячність, що її запросили для участі в проєкті та запевнила, що буде рада подальшій співпраці.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: